אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות חשיפת "כלכליסט": הצעת חוק לשקיפות על הסכמי חבות במס צילום: שאול גולן, בלומברג

בעקבות חשיפת "כלכליסט": הצעת חוק לשקיפות על הסכמי חבות במס

ההצעה מציעה כי כל הסכם המאפשר הטבת מס העולה על 5 מליון שקל עבור חברה, יחויב בפרסום ובשקיפות מלאה. זאת לאור הפרסום לפיו המדינה ויתרה ליורשי סמי עופר על כמיליארד שקל מס

29.02.2016, 12:30 | רוני זינגר
הצעת חוק חדשה דורשת שקיפות על הסכמי חבות במס, זאת בעקבות חשיפת ״כלכליסט״ ולפיה הגיעו יורשי סמי עופר להסכם מס של 107 אלף שקל בלבד לרשות המסים, שוויתרה על כמיליארד שקל ליורשים.

את ההצעה מקדם ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני). על פי ההצעה הסכמי מיסוי מול המדינה יחויבו בפרסום ושקיפות מלאה. ההצעה מציעה כי כל הסכם המאפשר הטבת מס העולה על 5 מליון שקל עבור חברה או על 10 מיליון שקל עבור אדם פרטי יחויב בפרסום ובשקיפות מלאה. ההסכם יפורסם לא יאוחר מ-30 יום מעת חתימתו. בנוסף, יחויב מנהל רשות המס לחתום על כל הסכם חבות במס מסוג זה.

קראו עוד בכלכליסט

סמי עופר. "תמצית סיפורה של המדינה והתנהלותה מול אצולת הממון", צילום: מאיר אזולאי סמי עופר. "תמצית סיפורה של המדינה והתנהלותה מול אצולת הממון" | צילום: מאיר אזולאי סמי עופר. "תמצית סיפורה של המדינה והתנהלותה מול אצולת הממון", צילום: מאיר אזולאי

ח"כ רוזנטל מסר כי "סיפור מס הירושה של סמי עופר הוא תמצית סיפורה של המדינה והתנהלותה מול אצולת הממון. בעוד רשויות המס יורדות לחייו של האזרח מן השורה על כל גרוש, נכנעת המדינה, שוב, לכוח ההון של משפחת עופר ומוותרת להם על רוב חובותיהם מעזבונו של הברון סמי עופר. זו לא דמוקרטיה. זו אריסטוקרטיה. הצעת החוק שהגשתי תחייב כל הסכם מיסוי משמעותי מול חברה בישראל או מול בעלי הון בשקיפות מלאה. זה הכסף שלנו, הציבור הוא שחתום בפועל על הסכמי המיסוי. לא יתכן שהדבר יעשה במחשכים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות