אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות מעלה את דירוג לאלקטרה: "החברה תשמור על מעמדה המוביל בישראל"

מעלות מעלה את דירוג לאלקטרה: "החברה תשמור על מעמדה המוביל בישראל"

האנליסטים של חברת הדירוג צופים תחזית יציבה לחברה וציינו כי רשמה בשנה האחרונה ירידה בעומס החוב לצד יציבות בתוצאות התפעוליות, ובמקביל הצליחה החברה להגדיל את צבר ההזמנות

29.02.2016, 12:38 | אורן פרוינד

חברת הדירוג מעלות S&P העלתה את דירוג אלקטרה בע"מ בדרגה אחת לרמה של ilAA - עם תחזית יציבה. בחברת הדירוג ציינו כי העלאת הדירוג נתמכת בכך שאלקטרה בע"מ רשמה בשנה האחרונה ירידה בעומס החוב נטו לצד יציבות בתוצאות התפעוליות, ובמקביל הצליחה החברה להגדיל את צבר ההזמנות.

קראו עוד בכלכליסט

אלקטרה בע"מ מנוהלת על ידי איתמר דויטשר ופועלת באמצעות החברות הבנות שבבעלותה, בחמישה מגזרי פעילות: פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל; פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל; שירות, אחזקה וסחר; פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום, ומגזר הזכיינות.

איתמר דויטשר אלקטרה איתמר דויטשר אלקטרה איתמר דויטשר אלקטרה

האנליסטים של מעלות, מתן בנימין וצבי בוימר, ציינו כי "רמת הנזילות של אלקטרה היא 'חזקה'. הערכתנו מתבססת בין היתר על יתרות המזומנים שברשות החברה, על הערכתנו לגבי יכולתה לייצר תזרים מזומנים שוטף ועל נגישות טובה לשוק ההון ולמקורות מימון בנקאיים". 

בהסתכלות קדימה, האנליסטים של מעלות S&P מסבירים כי תחזית הדירוג היציבה שניתנה לאלקטרה בע"מ משקפת את הערכת חברת הדירוג "שאלקטרה תמשיך לשמור על מעמדה המוביל בישראל בתחומי פעילותה העיקריים ובמקביל תשמור על יחסים פיננסיים התואמים את הדירוג הנוכחי בטווח הבינוני". בהקשר זה, מעריכה חברת הדירוג כי אלקטרה בע"מ תציג בדוח"ת השנתיים של 2015 יחס חוב מתואם ל-EBITDA הנמוך מ-2.5, וכן תשכיל לשמור על יחס זה גם בטווח הזמן הבינוני.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות