אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כצמן בביקור בישראל: ינסה לשכנע משקיעים לחזור ולרכוש את המניה צילום: Agaton Strom

כצמן בביקור בישראל: ינסה לשכנע משקיעים לחזור ולרכוש את המניה

מניית גזית גלוב צנחה ב-22% בשנת 2015 וב-12% נוספים מתחילת השנה - בצל שקיעתה של דורי בניה והפרשי מט"ח במדינות שנפגעו מצניחת הנפט. מניית גזית גלוב רשמה עלייה של 10% ביומיים האחרונים

29.02.2016, 17:54 | אורן פרוינד

הפסד של מיליארד שקל על קבלנית הבנייה הכושלת דורי בניה והפרשי מט"ח במדינות פגועות הנפט, החלישו את המניה של ענקית הנדל"ן גזית גלוב ב-22% בשנת 2015 וב-12% נוספים מתחילת השנה. בכדי להתמודד עם הירידות החדות במניה ובהון העצמי שלה שנחתך ב-10% בתשעת החודשים הראשונים של 2015, נחת היום (ב') בישראל חיים כצמן, בעל השליטה ויו"ר הדירקטוריון של החברה, והוא יחל מחר בסבב פגישות עם כל הגופים המוסדיים הגדולים בישראל.  

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"לית החברה, רוחה לוין, כבר החלה להיפגש עם מוסדיים ישראליים בשבוע האחרון במטרה לשכנע אותם לשוב ולרכוש את המניה בחזרה לאחר שלא מעט גופים מוסדיים חיסלו את האחזקה שלהם. הם עשו את זה על רקע הירידות האחרונות במניה ומחיר הנפט הנמוך שפוגע במדינות קנדה ונורווגיה שבהן היא פועלת. נראה כי האסטרטגיה של החברה עובדת. מניית החברה רשמה אתמול עלייה של 5.2% בתל אביב והיום עלייה נוספת של 3.7%.

כדי להתמודד עם הירידה בהון העצמי ולהוריד את שיעור המינוף של החברה ביצעה גזית גלוב כמה עסקאות שהכניסו לקופתה 1.4 מיליארד שקל בחודשיים האחרונים .היא ביצעה מכירה של 2.9% ממניות החברה־הבת FCR תמורת 117 מיליון דולר קנדי (כ־330 מיליון שקל, מכרה 3.7% ממניות החברה־הבת אקוויטי וואן תמורת 125 מיליון דולר ארה"ב (כ־490 מיליון שקל) והנפיקה מניות בבורסת תל אביב בהיקף של 603 מיליון שקל.

צעדים אלה הקטינו את המינוף (LTV) של גזית גלוב מ־51.6% לרמה של 50%. ההון העצמי בסוף הרבעון השלישי של 2015 (מיוחס לבעלי מניות הרוב) עמד על 7.1 מיליארד שקל, בעיקר עקב היחלשות הריאל הברזילאי והדולר הקנדי והזרמות של 625 מיליון שקל לחברות דורי בניה ודורי קבוצה.

חיים כצמן, צילום: Agaton Strom חיים כצמן | צילום: Agaton Strom חיים כצמן, צילום: Agaton Strom

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות