אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למי ה-NBA תורם יותר: לקלינטון או טראמפ? צילום: איי פי

למי ה-NBA תורם יותר: לקלינטון או טראמפ?

הילארי קלינטון המתמודדת על ראשות המפלגה הדמוקרטית בארה"ב, היא המועמדת המובילה לנשיאות בכל הקשור לגיוס כספים. אולם היא מדורגת רק במקום החמישי בגיוס כספים מתורמים ב-NBA, כך לפי מחקר של HoopsHype

01.03.2016, 14:08 | שירות כלכליסט

הילארי קלינטון המתמודדת על ראשות המפלגה הדמוקרטית בארה"ב, היא המועמדת המובילה לנשיאות בכל הקשור לגיוס כספים. אולם היא מדורגת רק במקום החמישי בגיוס כספים מתורמים ב-NBA, כך לפי מחקר של HoopsHype.

קראו עוד בכלכליסט

הילארי קלינטון. בסך הכל, עבור כל דולר שקלינטון מקבלת, 19 דולרים נתרמים למועמדים רפובליקאים. , צילום: איי פי הילארי קלינטון. בסך הכל, עבור כל דולר שקלינטון מקבלת, 19 דולרים נתרמים למועמדים רפובליקאים. | צילום: איי פי הילארי קלינטון. בסך הכל, עבור כל דולר שקלינטון מקבלת, 19 דולרים נתרמים למועמדים רפובליקאים. , צילום: איי פי

קלינטון אמנם זכתה לתמיכה של יותר דמויות בליגת הכדורסל מאשר כל המועמדים האחרים ביחד, אך הם לא מספקים לה את התמיכה הפיננסית שקיבלו המעמדים מהמפלגה הרפובליקאית. 25 אנשים המעורבים בעסקי ה-NBA תרמו סכום משולב של 87,100 דולר לקמפיין של קלינטון, בעוד שדן גילברט, הבעלים של הקליבלנד קאבס, תרם לבדו 750 אלף דולר לקמפיין של כריס כריסטי, שהספיק לפרוש מאז מהמרוץ.

בסך הכל, עבור כל דולר שקלינטון מקבלת, 19 דולרים נתרמים למועמדים רפובליקאים.

ממצאים נוספים מבדיקת הנתונים:

קלינטון היא המועמדת היחידה מהמפלגה הדמוקרטית שקיבלה תרומות מה-NBA. יריבה, ברני סנדרס לא קיבל ולו פני.

מושל פלורידה לשעבר, ג'ב בוש, שפרש בחודש שעבר, זכה למספר השני הרב ביותר של תרומות מקרב המועמדים הרפובליקאים, לאחר שקיבל מעל 300 אלף דולר, מרביתם ממשפחת דה ווס, הבעלים של אורלנדו מג'יק.

ריצ'רד דה ווס העניק סכום כולל של 765,800 דולר לשישה מועמדים שונים מהמפלגה הרפובליקאית.

וויוואק ראנדיב, הבעלים של סקרמנטו קינגס והרב סימון מהאינדיאנה פייסרס, הם הבעלים היחידים שתרמו לקמפיין של קלינטון. כל שאר התרומות של בעלי קבוצות היו לרפובליקאים (אם כי סימון תרם גם לקמפיין של מארק רוביו).

דונלד טראמפ הוא הכוכב של קמפיין הנשיאות, אך אין לכך זכר ב-NBA.

אף אחד מהשחקנים הפעילים היום לא תרם כסף לקמפיינים, אף שקארון בטלר מסקרמנטו תרם ביוני לוועידה הדמוקרטית הלאומית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות