אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בחירה יקרה לרה"מ ולנשיא: אאודי A8 או מרצדס S קלאס

בלעדי לכלכליסט

בחירה יקרה לרה"מ ולנשיא: אאודי A8 או מרצדס S קלאס

ל"כלכליסט" נודע שהגרסאות הממוגנות של רכבי היוקרה הגיעו לשלב האחרון בבחירת רכבי השרד לראשי המדינה. המכוניות הקודמות בנות שש

01.03.2016, 07:17 | תומר הדר

אאודי A8 סקיוריטי ומרצדס S קלאס גארד הם שני כלי הרכב שהמדינה בוחנת לשימוש ראש הממשלה ונשיא המדינה - כך נודע ל"כלכליסט". שני כלי הרכב הגיעו לישורת האחרונה של תהליך הבחירה, שהחל לפני שנתיים, ובמסגרתו נבחנו רכבי יוקרה אחרים כמו ב.מ.וו סדרה 7. הן ה־A8 והן ה־S קלאס נמצאו מתאימות לשימוש ראש הממשלה והנשיא מבחינת תכונות הרכב ומבחינת יכולותיו לשאת אמצעי מיגון ולוחמה בטרור. בסופו של התהליך תבחר המדינה דגם אחד, והוא יסופק לשני הבכירים. שוויין של שתי המכוניות הוא כמיליון שקל וחצי.

הנשיא, ראובן ריבלין, צילום: אלכס קולומויסקי הנשיא, ראובן ריבלין | צילום: אלכס קולומויסקי הנשיא, ראובן ריבלין, צילום: אלכס קולומויסקי

כיום נוסעים ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן ריבלין בצמד מכוניות A8 סקיוריטי, בעלות מנוע בנזין בעל 12 בוכנות בנפח של 6.0 ליטרים, שיוצרו בשנת 2010. שתי המכוניות נחשבות לקשישות לאחר שגמאו מאות אלפי קילומטרים, ועל פי גורמים המקורבים למשרד האוצר, בשנתיים האחרונות הומלץ להחליפן כמה פעמים בשל עלויות אחזקתן. על פי הערכות, לנוכח הימשכות תהליך הסינון והעובדה שמדובר בגרסאות משוריינות של אאודי A8 ושל מרצדס S קלאס, עשויות לחלוף עוד יותר משנתיים עד שייבחר הרכב החדש שיסופק למדינת ישראל.

אאודי A8 סקיוריטי נחשבת לאחת ממכוניות היוקרה העמידות ביותר בעולם מפני מתקפות טרור. על פי מפרט אאודי, המכונית מצוידת בשכבת שריון קרמי העמידה בפני ירי נשק קל ורימוני יד ובמערכת כיבוי שריפות. נוסף על כך, בתא המטען של הרכב מותקן מרכז תקשורת מיוחד ומערכת גיבוי למקרה של כשל. באפשרות המדינה לשדרג את הרכב, ותמורת תשלום נוסף להתקין בו גם מערכת המונעת חדירת גזים רעילים.

אאודי A4, צילום: נמרוד גליקמן אאודי A4 | צילום: נמרוד גליקמן אאודי A4, צילום: נמרוד גליקמן

מרצדס S קלאס ברמת הגימור גארד נחשבת גם היא למכונית כמעט בלתי חדירה. בדלתותיה מותקנים חיזוקי פלדה, ותא הנוסעים שלה כולל מגנים מיוחדים מפני רסס וירי מנשק קל. נוסף על כך, תחתית הרכב מוגנת מפני מוקשים ומטענים מחזיתה ועד זנבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

36.
צריך רכב שניתן לתחזק אותו
קאדילאק משוריינת כמו של אובאמה מתוחזקת על ידי בכירי קאדילאק וחטיבה מיוחדת של המשמר החשאי, דבר שלא קיים בUMI למשל. ישנן גרסאות מיגון רבות להרבה סוגי כלי רכב, במיוחד בנטלי, רולס רוייס ויגואר - ראו ערך: ממשלת בריטניה. אך בארץ אי אפשר לתחזק בנטלי או רולס רוייס, דבר נוסף פוליטי, מכוניות אלו יפגעו בתמיכת העם בשלטון לאור יוקר המחיה הפוקד את מדינתנו ב-11 שנים האחרונות. הממשלה ככל הנראה תבחר באוודי, מאחר וגרסת המיגון שלה יותר פופולארית בקרב מנהיגי העולם, עם כי - לו הייתה זאת בחירתי (לא רלוונטית כמובן) מרצדס S קלאס יותר יצוגית. נהיה מציאותיים ורכב אכן צריך להיות ייצוגי ממשלתית, ללא שום קשר לביבי ושרה (ואני לא אוהד גדול שלהם, אבל כן של המדינה), כמו כן היינו בתור עם רוצים מטוס בואינג ביזנס ג'ט אחד יפה ואמין עם סמלי המדינה ולא אחד שחוכרים מאל-על ומתקינים עליו מערכות אבטחה כל שני וחמישי, משנים קונפיגרציית כסאות וכיוצא בזה.
חתול  |  06.03.16
34.
הקדילאק המשוריינת ששימשה את יצחק רבין ז"ל
הקדילאק המשוריינת ששימשה את רבין ז"ל, עומדת ונרקבת בכניסה של מרכז רבין. המכונית כולה חלודה ואפילו יש חור גדול מחלודה בגג. בכל מדינה נורמלית, מכונית כזאת נשמרת במוזיאון כלי הרכב ההיסטוריים של המדינה. בישראל , במקום לתחזק ( או אפילו לשמור מתחת לגגון !! ) המכונית נרקבת בשמש ובגשם. וזה עוד אחרי שיפוץ מקיף לרכב. לא חבל ??
יוני  |  01.03.16
לכל התגובות