אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבייב מממש נכסים: אפריקה מכרה את גלובל פארק בלוד בכ-196 מיליון שקל צילום: עמית שעל

לבייב מממש נכסים: אפריקה מכרה את גלובל פארק בלוד בכ-196 מיליון שקל

זאת לאחר שהקבוצה קיבלה שקט תעשייתי ממחזיקי האג"ח ל-8 חודשים; את הנכס רכשו בחלקים שווים קרן ריט 1 וקרן סלע קפיטל, כאשר ניהול הנכס ייעשה ע"י ריט 1. אפריקה נכסים תרשום בעקבות העסקה רווח של 5.6 מיליון שקל

01.03.2016, 10:13 | אורן פרוינד

מספר ימים לאחר שקיבלה אפריקה ישראלשקט תעשייתי ממחזיקי האג"ח לתקופה של 8 חודשים (עד נובמבר 2016), היא ממשיכה בתוכנית שלה למימוש נכסים על מנת לשרת חובות של 3.6 מיליארד שקל למחזיקי האג"ח. נראה כי התוכנית שגיבש המנכ"ל אברהם (נובו) נובוגרוצקי למימוש הנכסים אכן עובדת, והחברה מצליחה לממש נכסים ברווח.  

קראו עוד בכלכליסט

הפעם אפריקה ישראל מכרה באמצעות החברה הבת (56%) אפריקה נכסים את גלובל פארק בלוד תמורת 195.8 מיליון שקל. במידה שהעסקה אכן תושלם במלואה (כפופה עוד לאישורים שונים של הממונה להגבלים עסקיים והבנקים המממנים), אפריקה נכסים תיהנה מתזרים מזומנים נקי של 160 מיליון שקל ותרשום רווח של 5.6 מיליון שקל עוד בדו"חות הכספיים של 2015.

את הנכס רכשו בחלקים שווים שתי קרנות הריט הגדולות בישראל, קרן ריט 1 וקרן סלע קפיטל, כאשר הניהול עצמו של הנכס ייעשה על ידי ריט 1 וסלע קפיטל תהיה למעשה שותף פיננסי. "בית גלובל פארק" ממוקם באזור התעשייה לוד וכולל שני בנייני משרדים צמודים, בשטח כולל של כ-21,400 מ"ר, וכן 660 מקומות חניה.

הנכס מושכר בתפוסה של כ-97.5% לכ-20 שוכרים, לתקופות שכירות של עד 5

שנים, כאשר למעלה ממחצית מהשטח מושכרת למשרדים של בנק לאומי. דמי השכירות הצפויים מהנכס מגלמים תשואה שנתית של כ-7.4%.

אפריקה חייבת למחזיקי האג"ח 3.6 מיליארד שקל כשבקופתה כ-550 מיליון שקל בלבד. באסיפת מחזיקי האג"ח האחרונה של החברה אמר נובגרוצקי כי "המטרה של השקט התעשייתי היא לפעול לכיוון של מימוש נכסים ומציאת פתרונות נוספים שיעזרו לחברה על ידי כספים מבחוץ".

בשיחה עם "כלכליסט" אמר נובוגרוצקי כי "לצד מכירת נכסים שהשביחה אפריקה נכסים במהלך שנות פעילותה, היא ממשיכה להתמקד ברכישת קרקעות ובקידום פרויקטים חדשים בהשקעות גדולות בארץ ובעולם במדינות, כמו רומניה, פולין ופראג. עם הבשלתם ובעיתוי המתאים תממש אף אותם ברווח ראוי". 

אברהם נובוגרוצקי, מנכ"ל קבוצת אפריקה ישראל אברהם נובוגרוצקי, מנכ"ל קבוצת אפריקה ישראל אברהם נובוגרוצקי, מנכ"ל קבוצת אפריקה ישראל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות