אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשיכים להתחפר: הרווח הנקי של גלנקור צנח ב-69% בשנה החולפת צילום: יוטיוב

ממשיכים להתחפר: הרווח הנקי של גלנקור צנח ב-69% בשנה החולפת

ענקית הכרייה מתכננת למכור נכסים ב-5 מיליארד דולר וכן להפחית את רמת המינוף כדי להתמודד עם המשבר העולמי במחירי הסחורות

01.03.2016, 11:06 | שירות כלכליסט

מהרבה בחינות, 2015 היא השנה הגרועה ביותר שחוותה גלנקור, מאז ענקית הכרייה והמסחר הונפקה ב-2011. היום (ג') דיווחה החברה כי הרווח הנקי, לא כולל הוצאות חד פעמיות צנח ב-69% ל-1.34 מיליארד דולר, על רקע ירידת מחירי המתכות והנפט. התוצאות אמנם עקפו את תחזיות האנליסטים, אך החברה רשמה הפסד לא מתואם בחטיבת הכרייה ומתכננת למכור נכסים בשווי 5 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, המנכ"ל איוון גלסנברג אמר בשיחת ועידה עם עיתונאים כי להערכתו מחירי הסחורות הגיעו לתחתית והמכירות בסין "טובות למדי". סמנכ"ל הכספים סטיב קלמין הוסיף כי אף שהעדיפות העליונה היא הורדת נטל החובות של 25.9 מיליארד דולר, חזרה לחלוקת דיבידנדים עשויה להיות אפשרית בשנה הבאה.

הרווחים של חברות הכרייה הגדולות בעולם ספגו מכה קשה בעקבות צניחת מחירי הנחושת, הניקל והאבץ, בין השאר בשל הירידה בביקושים מסין, הלקוחה הגדולה ביותר שלהן. בתגובה, בגלנקור מנסים לחסוך כסף ומתכננים להפחית את החוב לרמה של 17 מיליארד דולר, על ידי הורדת עלויות, מכירת נכסים והנפקת מניות. "סקטור הסחורות הושפע לשלילה משילוב בין נתונים מאקרו כלכליים מאכזבים בסין, ירידת מחירי הנפט והתחזקות הדולר", הוסיף גלנסברג. "כתוצאה מכך, ההתמקדות בסקטור עברה במהירות מחלוקת כספים לחששת לגבי המאזנים ולחסכון".

על פי הדו"ח, הרווח המותאם לפני ריבית ומסים בחטיבת המסחר עמד על 2.46 מיליארד דולר, זאת לעומת 2.79 מיליארד דולר שנה קודם לכן ותחזית ל-2.5 מיליארד דולר. במקביל, בחטיבת הכרייה נרשם הפסד של 292 מיליון דולר לעומת רווח של 3.9 מיליארד דולר ב-2014.

מפעל מתכת של גלנקור, צילום:בלומברג מפעל מתכת של גלנקור | צילום:בלומברג מפעל מתכת של גלנקור, צילום:בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות