אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל הציעה למצרים משחק ידידות, אך סורבה בתוקף צילום: עמית שאבי

ישראל הציעה למצרים משחק ידידות, אך סורבה בתוקף

משרד החוץ פנה להתאחדות הכדורגל המצרית במטרה לקיים משחק ידידות בין הנבחרות, ונתקל בסירוב מצרי גורף

01.03.2016, 12:03 | אורי לוי
משרד החוץ הישראלי פנה להתאחדות הכדורגל המצרית במטרה לקיים משחק ידידות בין נבחרת ישראל לנבחרת מצרים בכדורגל, ונתקל בסירוב מצרי גורף.

קראו עוד בכלכליסט

מוחמד סאלח המצרי נגד מכבי תל אביב בתקופתו בבאזל. ישראל ומצרים נפגשו בפעם האחרונה במגרשי הכדורגל בשנת 1934, צילום: איי אף פי מוחמד סאלח המצרי נגד מכבי תל אביב בתקופתו בבאזל. ישראל ומצרים נפגשו בפעם האחרונה במגרשי הכדורגל בשנת 1934 | צילום: איי אף פי מוחמד סאלח המצרי נגד מכבי תל אביב בתקופתו בבאזל. ישראל ומצרים נפגשו בפעם האחרונה במגרשי הכדורגל בשנת 1934, צילום: איי אף פי

בשבועיים האחרונים עלה רעיון משחק ידידות בין נבחרת ישראל או מועדון ישראלי לבין הנבחרת או קבוצה מצרית, לאחר שדובר ההתאחדות, פאג'ר עזמי מוג'אהד התבטא בנושא בתוכנית ספורט ברדיו מקומי במצרים, ואמר :"אין שום מניעה לקיים משחק ידידות בין המדינות, כדורגל זה כדורגל, יש יחסים דיפלומטים ושחקנים מצרים כבר שיחקו בעבר בתל אביב. חייבים להפריד ספורט מפוליטיקה. קטאר מאיימת על מצרים הרבה יותר מאשר ישראל". במצרים מיהרו להכחיש את ההתבטאויות, אך בימים האחרונים הנושא עלה שוב על סדר היום.

ביום ראשון, דף הפייסבוק של שגרירות ישראל במצרים בערבית, העלה פוסט עם תמונה של קהל ישראלי ושאל את 82,000 עוקביו "האם ביום מן הימים, קיום משחק כזה יתאפשר?". הפוסט גרף 239,191 אלף צפיות, 2,268 שיתופים, מעל ל-1,200 לייקים, ו-623 תגובות נזעמות לפוסט, שהבהירו את עמדת הציבור המצרי בנושא. אף על פי כן, במשרד החוץ הישראלי החליטו לפעול, ופנו רשמית להתאחדות הכדורגל המצרית על מנת לבדוק את אפשרויות קיום משחק ידידות שכזה בין המדינות.

השבוע, אמר דובר ההתאחדות המצרית, מוג'אהד, לעיתון אל-ערביה מהאמירויות כי "לא נסכים לקיום משחק עם נבחרת או מועדון ישראלי. הסירוב שלנו הוא ההחלטה הסופית, מאחר שהוא מבטא את עמדת העם המצרי בנושא".

סגן דובר משרד החוץ הישראלי, אלון לביא, אמר ל"כלכליסט": "ישראל רואה בספורט דרך לקירוב לבבות וקירוב בין אנשים. פעולות מסוג זה תורמות לבניית גשרים בין עמים ובין מדינות. ישראל מקדמת ותמשיך לקדם יוזמות מסוג זה בעתיד".

ישראל ומצרים נפגשו בפעם האחרונה במגרשי הכדורגל בשנת 1934. היה זהמפגש כפול בין נבחרת פלשתינה המנדטורית לנבחרת המצרית במוקדמות המונדיאל. המפגשים הסתיימו בניצחונות מצריים מוחצים, 7-1 בקהיר, ו 4-1 בתל אביב. מחמוד מוכ'תאר אל-תתש, הכוכב המצרי באותה תקופה כבש חמישה שערים בשני המשחקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לא מצריים, ואף לא מדינה מוסלמית אחרת, זה סתם שטות להציע ,משחק.
זה לא קשור לשנאה או שלום, הערבים והמוסלמים בכלל הם פשוט אנטישמים רדיקלים, נגד היהודים, ובמיוחד נגד הציונות ומדינת ישראל, אנו ומצריים נמצאים בשלום רק על "הנייר" ולא יותר, ואם היו קשרי מסחר בעבר הם פרטיים ולא ממשלתיים, מצריים כרגע ( וירדן) מאשימות את ישראל בכיבוש השטחים, וירושלים, ואין להם שום כוונה לשנות את דיעותיה לשנותם משאר מדינות ערב, ופרט לכך, מצריים נמצאת בתהליך מתוסבך מאוד של בניה מחדש של הממלכה, בעודה נמצאת במלחמה מתעצמת בכוחות הטרור ודע"ש בסיני, המצרים שונאים אותנו כמו כל מדינה ערבית אחרת, ומשתדלים גם לא להעזר במדינות המערביות, שנטשו אותה במהפכה באביב הערבי, שעדיין לא ידוע אם הסתיים, ואם המהפכה של סיסי תצליח לאורך זמן, אז ישראל לא צריכה להתערב או להתייחס בכלל במעשיה של מצריים(אך ורק אם יפריעו לה)
שרלוק  |  01.03.16
4.
למה בכלל להציע הצעה שברור שלא תתקבל? לחטוף את השפלה בינלאומית?
לא ברור מה עומד מאחורי ההצעה ההזויה הזו, לאחר שכבר שנים המצרים לא מוכנים לנורמליזציה מעין זו. בעבר הם התבטאו מפורשות בעניין, אז למה לרדוף ולהתרפס? בושה. מדובר באחד העמים הערביים שיותר מתעב את ישראל. הם מחזיקים מעצמם (ובצדק) כמדינה המובילה באומה הערבית (אולי יחד עם סעודיה), ולכן זה במיוחד לא נעים לחטוף תבוסה בשדה הקרב פעם אחרי פעם
אחד  |  01.03.16