אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשת הפירוק נגד ענבל אור: הכנ"ר לא מתנגד למחיקה, ביהמ"ש יכריע צילום: עמית שאבי

בקשת הפירוק נגד ענבל אור: הכנ"ר לא מתנגד למחיקה, ביהמ"ש יכריע

הבוקר הגישו באי כוחו של הלקוח שביקש את הפירוק וחברת אור סיטי נדל"ן בקשה דחופה למחיקת ההליך בעקבות הבנות בין הצדדים; השופט איתן אורנשטיין שסירב לכך בטרם תתקבל תגובת הכנ"ר יכריע בעניין

01.03.2016, 13:15 | זוהר שחר לוי

הכנ"ר הגיב היום (ג') לבקשה למחוק את הליך הפירוק שנפתח בעניינה של חברת אור סיטי נדל"ן והודיע כי אינו רואה מניעה למחוק את הבקשה. לפי התגובה, לכנ"ר לא ידוע על בקשות הצטרפות להליך וכי לפי בירור לא הוגשו כאלו. הכנ"ר נדרש לבחינת הנושא לאחר שהלקוח שביקש את הפירוק וחברת אור סיטי נדל"ן הודיעו במשותף כי המחלוקות בין הצדדים יושבו וביקשו מביהמ"ש למחוק את ההליך.

השופט איתן אורנשטיין הגיב בתחילה לבקשה המשותפת בסירוב וביקש לקבל את עמדת הכנ"ר ולבדוק אם אין לקוחות נוספים שמבקשים להצטרף לבקשת הפירוק. כעת, לאחר קבלת תגובת הכנ"ר יידרש אורנשטיין להכריע בנושא. 

קראו עוד בכלכליסט

הבוקר הגישו באי כוחו של הלקוח, עוה"ד אבנר כהן ואלעד עפארי, יחד עם בא כוחה של אור סיטי נדל"ן, עו"ד דן נובהארי בקשה "דחופה למחיקת בקשת הפירוק".

כזכור, הלקוח, אברהם וולך, טען בבקשת הפירוק כי רכש דירה בפרויקט של ענבל אור ברחוב צ'לנוב בתל אביב ושילם מקדמה של 400 אלף שקל אולם גילה בהמשך כי אותה דירה כבר נמכרה. ניסיונותיו, כך טען, לקבל את כספו בחזרה לא צלחו.

 ענבל אור בימים שמחים יותר, צילום: אלכס ליפקין ענבל אור בימים שמחים יותר | צילום: אלכס ליפקין  ענבל אור בימים שמחים יותר, צילום: אלכס ליפקין

לפי הבקשה שהוגשה, הוסכם בין הצדדים כי עסקת הרכישה של וולך תבוטל כי התשלום שישולם על ידו יושב לו באופן מיידי. בכפוף למחיקת הבקשות, כך לפי המסמך שהוגש, הצדדים מוותרים על טענות, תביעות ודרישות האחד כלפי משנהו. "אשר על כן", נכתב עוד, "בית המשפט הנכבד מתבקש בזאת להורות כמבוקש ולמחוק את הבקשה לפירוק החברה וכן על מחיקת הבקשה למינוי מפרק זמני".

אולם, למרות ההבנות בין הצדדים, שופט הפירוקים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, סירב כאמור למחוק את הבקשה ולסגור את ההליך וזאת עד לקבלת עמדת הכנ"ר. לשיטתו של השופט, יש לבחון האם יש עוד לקוחות שהחברה חייבת להם כספים אשר רוצים להצטרף לבקשה. בהמשך התקבלה תגובת הכנ"ר, ועתה ממתינים להכרעת השופט.

השופט איתן אורנשטיין , צילום: מוטי קמחי, ynet השופט איתן אורנשטיין | צילום: מוטי קמחי, ynet השופט איתן אורנשטיין , צילום: מוטי קמחי, ynet

ב"כ אור סיטי נדל"ן, עוה"ד דן נובהארי, מסר כי: "הבוקר הגישו הצדדים לבית המשפט המחוזי בהסכמה בקשה לסגירת תיק הפירוק. הצדדים פעלו בהתאם להסכמות הקודמות ביניהם לביטול עסקת המכר ולהשבת כספי המבקש, והמחלוקת שהיתה בין הצדדים באשר למועד קיום ההתחייבות הוסדרה ונפתרה. למעשה מדובר בהסדרת הסכמה קודמת שלא היה מקום לבירורה בבית משפט. כמובן שבבסיס ההסכמה וההסדר עומדת איתנותה הפיננסית של החברה, ולמעשה לא היה מקום להגשת בקשת הפירוק מלכתחילה. הצדדים ממתינים עתה להחלטתו של בית המשפט המחוזי ובטוחים כי באותה המהירות שבה הוגשה הבקשה לפירוק, התיק ייסגר, וכל ההד התקשורתי מסביב להליך יימוג וייעלם. חשוב להדגיש, כי החברה עומדת אחר מלוא התחיבויותיה, לרבות במסמכים החתומים וכמוסכם בין הצדדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות