אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אמזון של המזרח התיכון" מגייסת יותר מרבע מיליארד דולר צילום: souq.com

"אמזון של המזרח התיכון" מגייסת יותר מרבע מיליארד דולר

חברת Souq שפועלת מדובאי ומפעילה את אתר המכירות הקמעונאי הגדול בעולם הערבי גייסה 275 מיליון דולר משורה של משקיעים. כלי התקשורת מעריכים את שווייה בכמיליארד דולר

01.03.2016, 13:14 | נמרוד צוק
חברת המסחר האלקטרוני souq.com, המפעילה את אתר המכירות הקמעונאי הגדול בעולם הערבי ומכונה לעתים "אמזון של המזרח התיכון", גייסה 275 מיליון דולר משורה של משקיעים. החברה פועלת מדובאי ומשווקת לקונים במצרים, איחוד האמירויות (השוק העיקרי שלה), סעודיה, כוויית, בחריין, עומאן וקטאר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הוקמה ב-2005 ובשנתיים האחרונות הכפילה את הכנסותיה מדי שנה, על פי נתוני החברה. כמה מכלי התקשורת שדיווחו על הגיוס (למשל מגזין "פורצ'ן") העריכו את שווייה בכמיליארד דולר, הערכה שהופכת אותה לחברת הטכנולוגיה הראשונה מהעולם הערבי שמצטרפת למועדון "חדי הקרן". החברה עצמה מסרבת בשלב זה להתייחס להערכת השווי.

אתר Souq. קונים במצרים, איחוד האמירויות, סעודיה ועוד, צילום: souq.com אתר Souq. קונים במצרים, איחוד האמירויות, סעודיה ועוד | צילום: souq.com אתר Souq. קונים במצרים, איחוד האמירויות, סעודיה ועוד, צילום: souq.com

בין המשקיעות בסבב הנוכחי אפשר למצוא את טייגר גלובל מנג'מנט (אחת המשקיעות הגדולות ב-Airbnb), ענקית לוחות המודעות הדרום אפריקאית נאספרס, בנק ההשקעות סטנדרט צ'ארטרד, בנק IFC וחברת ניהול ההשקעות ביילי גיפורד. בשניים משלושת סבבי ההשקעות הקודמים בחברה (ב-2012 וב-2014) הושקעו ביחד כ-115 מיליון דולר, כאשר בסבב נוסף שבוצע ב-2012 גויס סכום כסף בהיקף לא ידוע.

ההון שגויס בסבב הנוכחי אמור לשמש להרחבת מגוון המוצרים שנמכר באתר ולחיזוק פעילות המובייל של החברה, כך אמר ל-CNBC רונאלדו מוצ'אוור, המנכ"ל ואחד המייסדים. לחברה אין כוונה לנסות להתרחב מעבר למזרח התיכון בשלב זה.

החברה רכשה מאז הקמתה מספר חברות קטנות יותר, בהן חברת התשלומים הדיגיטליים PayFort המבוססת גם היא בדובאי, ולדברי מוצ'אוור בכוונתה לנסות לרכוש חברות נוספות כדי להרחיב ולבסס את האקוסיסטם שלה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות