אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רמי לוי נחקר אתמול במשטרה בחשד לשימוש במידע אישי של לקוחות צילום: אוראל כהן

רמי לוי נחקר אתמול במשטרה בחשד לשימוש במידע אישי של לקוחות

במסגרת החקירה תחת אזהרה זומנו מספר בכירים בחברת הבת רמי לוי תקשורת, לרבות הדירקטור אופיר אטיאס וסמנכ"ל תפעול שלמה גוליאן. עורך דינו של לוי: "הייתי אומר שההר יוליד עכבר, אבל אפילו הר אין כאן"

02.03.2016, 10:02 | תומר גנון, אלירן מלכי וזוהר שחר לוי

חברת רמי לוי הודיעה היום (ד') לבורסה כי אמש נודע לחברה על חקירת משטרה המתנהלת כנגד חברת הבת רמי לוי תקשורת. מספר בכירים בחברה נחקרו אתמול (ג') באזהרה, לרבות המנכ"ל רמי לוי, דירקטור בחברה אופיר אטיאס, האחראי על תחום התקשורת בחברה וסמנכ"ל תפעול ונציב פניות הציבור בחברה הבת שלמה גוליאן. הם חשודים בביצוע עבירות על חוק הגנת הפרטיות, בשימוש לכאורה במידע פרטי של לקוחות החברה. הבכירים נחקרו במפלג חקירות ירושלים ורמו"ט (הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים). 

החברה כתבה בדיווח כי "נציגי החברה שיתפו פעולה באופן מלא עם משטרת ישראל ומסרו למשטרת ישראל את כל הראיות והמסמכים שביקשה". לוי שוחרר בסיום החקירה. אטיאס וגוליאן, המיוצג על ידי עו"ד ערן מוזס, שוחררו למעצר בית של 7 ימים. היום הם צפויים להמשיך להיחקר.

מעו"ד גדי טל המייצג את רמי לוי ואופיר אטיאס נמסר: "הייתי אומר שההר יוליד עכבר, אבל אפילו הר אין כאן. מעבר לכך אנחנו מתרשמים לטובה מאופן החקירה ובטוחים שהיחידה החוקרת תבדוק את הדברים כראוי".

קראו עוד בכלכליסט

החברה עוד מסרה כי "לא נעשה כל שימוש במערכות המידע שאינו בסמכות או שאינו כדין".

במהלך ראיון לחדשות 2 חשף אלקנה אלון, בכיר לשעבר בחברת רמי לוי, עבירות חמורות לכאורה שביצעו בחברה הנוגעות לפגיעה בפרטיות "חברת סלולר - יש לה יכולת מעקב וחדירה לפרטיות של אנשים כמו של שב"כ, או אם לדייק, השב"כ או משטרת ישראל. כשהם רוצים מידע, הם באים לחברת הסלולר עם צו שופט, "בוא תן לי את הפירוט שיחות, תן לי איפה הוא היה, איפה הוא הלך". כל בדיקה כזאת נעשית במערכות ממוחשבות, מתועדות. ולכן, מה שאני עומד להגיד יהיה קל מאוד לבדיקה: ברמי לוי שיווק השקמה והתקשורת, במשך ארבע שנים, היה שימוש קבוע לצרכים אישיים במערכות הללו". 

מימין: רמי לוי ואלקנה אלון, צילום: עמית שעל, מתוך עמוד הפייסבוק של אלקנה אלון מימין: רמי לוי ואלקנה אלון | צילום: עמית שעל, מתוך עמוד הפייסבוק של אלקנה אלון מימין: רמי לוי ואלקנה אלון, צילום: עמית שעל, מתוך עמוד הפייסבוק של אלקנה אלון

מטעם הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים: "בעניינה של חברה ציבורית הנסחרת בבורסה, מתנהלת חקירה משותפת של משטרת ישראל ושל רמו"ט. מעורבותה של רמו"ט קשורה להיבטי החקירה הנוגעים לשימוש במידע אישי. בשלב זה לא נוכל להתייחס לפרטים נוספים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות