אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן לאדן הוריש 29 מיליון דולר למימון טרור צילום: איי פי

בן לאדן הוריש 29 מיליון דולר למימון טרור

המנהיג לשעבר של אל קעידה השאיר בצוואתו את הונו הפרטי למשפחתו והפציר בהם להשתמש בו ל"ג'יהאד בשם אללה". מדוע היה מודאג משינויי האקלים ומה עוד עלה מהמסמכים שמצאו האמריקאים?

02.03.2016, 13:10 | שירות כלכליסט

המנהיג לשעבר של ארגון הטרור אל קעידה הוריש את הונו הפרטי – כ-29 מיליון דולר – לאחר מותו ב-2011.

הצוואה היא חלק מאוסף מסמכים שנמסרו לתקשורת בארה"ב בידי הממשלה. המסמכים הוחרמו בפשיטה של כוחות אמריקאים באבוטבאד בפקיסטן.

בן לאדן הפציר במשפחתו "לקיים את הצוואה" ולהשתמש בכספי הצוואה ל"ג'יהאד בשם אללה". לפי דבריו ניתן להבין שהכסף נמצא בסודן, אולם לא ברור אם מדובר במזומן או בנכסים אחרים.

אוסמה בן לאדן, צילום: איי פי אוסמה בן לאדן | צילום: איי פי אוסמה בן לאדן, צילום: איי פי

בן לאדן התגורר בסודן למשך 5 שנים ב-1990 בתור אורח של ממשלת סודן. לא ברור אם הכסף אכן הגיע לידי יורשיו.

בין המסמכים שפורסמו ביום שלישי נמצאים גם מכתבים המראים כי הפציר באמריקאים להילחם בשינויי האקלים "הקטסטרופליים" כדי "להציל את האנושות"; פחד כי רופא השיניים שלו השתיל משדר מעקב בשיניה של אשתו; תכנן קמפיין תקשורתי ענק כדי לחגוג עשור לאסון מגדל התאומים בארה"ב.

כמו כן הוא כתב הערכה לגבי התקדמותה של ארה"ב במלחמתה נגד הטרור: "הם חשבו שהמלחמה תהיה קלה ושישיגו את משימותיהם בתוך מספר ימים או שבועות. אנו צריכים להיות סבלניים לעוד קצת זמן. עם הסבלנות מגיע הניצחון".

בן לאדן נהרג בידי כוחות אמריקאיים במאי 2011 במהלך פשיטה במתחם שבו התגורר באבוטבאד, פקיסטן. מאז מותו עומד בראש אל קעדיה סגנו של בן לאדן, אייעם אל-זוואהירי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות