אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיי המדף של שחקני ה-NFL מתקצרים בקצב חסר תקדים צילום: איי פי

חיי המדף של שחקני ה-NFL מתקצרים בקצב חסר תקדים

ב-2014-2008 הצטמצמה קריירה ב-NFL בשנתיים וחצי בממוצע. עם זאת, קבוצות ה-NFL משתמשות גם ביותר שחקנים מאשר בעבר, מהלך שקשור ככל הנראה למודעות הגוברת לענייני בריאות

02.03.2016, 15:42 | שירות כלכליסט
המדף המתכווצים של שחקני ה-NFL. אורך הקריירה של שחקני הפוטבול מתקצר בקצב חסר תקדים.

קראו עוד בכלכליסט

מרשון לינץ מרשון לינץ'. כוכבים גדולים פורשים מוקדם | צילום: איי פי מרשון לינץ

זה לא יהיה מפתיע במיוחד אם פייטון מאנינג בן ה-39 יחליט לפרוש מה-NFL לאחר קריירה שהחלה כבר ב-1998. אך הפרישות לאחרונה של מרשון לינץ' מסיאטל סיהוקס וג'רוד מאיו מניו אינגלנד פטריוטס בגיל 29 הפתיעו למדי. הדיווחים שקלווין ג'ונסון מדטרויט ליונס שוקל לפרוש גם כן בגיל 30, מעלה שאלה דחופה אחת: האם לשחקני ה-NFL יש קריירה קצרה יותר?

על פי נתוני Pro-Football-Reference.com, הקריירות של השחקנים מתקצרות בשיעור חסר תקדים. בין 2008 ל-2014, האורך הממוצע של קריירה ב-NFL הצטמצם בשנתיים וחצי. 

ההתכווצות הזו היא חריגה היסטורית. בין 1991-2008, אורך הקריירה היה עקבי למדי, אך מאז 2008, השחקנים פורשים בשלב מוקדם יותר.

בעוד שהירידה באה לידי ביטוי בכל העמדות, בחלק נרשמו ירידות חדות יותר. שחקני קווטרבק למשל, חוו קיצור של קרוב לשלוש שנים בקריירות שלהם בתקופה הזו. הקריירה הממוצעת של כל השחקנים מכל כל העמדות ירדה מ-4.99 שנים ל-2.66 שנים.

החשש סביב ההשלכות כתוצאה מזעזועי מוח הובילה לכך שחלק מהשחקנים מעדיפים לפרוש קודם. כמה מהפורשים האחרונים, ביניהם כריס בורלנד ואדריאן קוקסון, הביעו דאגה לבריאות ארוכת הטווח שלהם בעת שדנו על הסיבות להחלטתם לתלות את הנעליים.

עם זאת, קבוצות ה-NFL משתמשות גם ביותר שחקנים מאשר בעבר, מהלך שקשור ככל הנראה גם למודעות הגוברת לענייני בריאות. בשנה שעברה, 1,973 שחקנים שיחקו לפחות במשחק ליגה אחד (one snap), לעומת 1,894 ב-2007. אולם גם אם השחקנים הנוספים האלה שרדו בליגה רק עונה אחת, הם עדיין מייצגים פחות מחצי מהצמצום באורך הקריירה.

השחקנים גם מרוויחים יותר, אך בענפי ספורט אחרים, כמו בייסבול, אורך הקריירה לא השתנה לאחר זינוק בשכר.

מאות שחקנים פוטנציאלים מקווים לפצוח בקריירה ארוכה בפוטבול, אך הם יצליחו להיכנס לליגה, הם ככל הנראה יישארו בה פחות זמן מבעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות