אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ מנצח בבחירות המקדימות והאמריקאים רוצים לברוח לקנדה צילום: איי אף פי

בשולי הרשת

טראמפ מנצח בבחירות המקדימות והאמריקאים רוצים לברוח לקנדה

ניתוח של חיפושי גוגל אחרי "סופר טיוזדיי" מראה נסיקה בשאילתות לגבי הגירה לקנדה. אתר קנדי שמספק מידע למהגרים קרס, והקמפיין של ג'ון אוליבר שקורא לטראמפ לחזר לשם המשפחה הקודם שלו יותר פופולרי מהמועמדים האמיתיים

02.03.2016, 17:33 | רפאל קאהאן

מה הטריד את האמריקאים עם היוודע ניצחונו של דונלד טראמפ ב"סופר טיוזדיי" אתמול (ג')? לפי גוגל טרנדז מדובר בשאילתה: "כיצד מהגרים לקנדה?". חוקר של גוגל צייץ שגם בטוויטר נצפתה עלייה של כ-350% בשאלה הזו בארבע השעות שאחרי פרסום התוצאות. לקראת חצות נרשמה אפילו עלייה של 1,150% בציוצים בנושא, כאשר במהלך הלילה שככה היסטריית ההגירה והתבססה על 500% ביחס ליום רגיל.

קראו עוד בכלכליסט

באופן לא מפתיע, רוב השואלים הם תושבי מסצ'וסטס, שם זכה טראמפ לניצחון מוחץ (כ-49% מחברי מפלגתו במדינה). בנוסף, אתר של ממשלת קנדה שמספק מידע למהגרים פוטנציאליים הציג הודעת שגיאה על בעיות בכניסה לאתר בסביבות חצות. כנראה כתוצאה מהתנפלות של שכנים מהדרום, שרצו לבדוק אלו ברירות עומדות בפניהם.

טרמפ לקנדה מישהו?, צילום: איי אף פי טרמפ לקנדה מישהו? | צילום: איי אף פי טרמפ לקנדה מישהו?, צילום: איי אף פי

אולם שאלת ההגירה לקנדה היא לא היחידה שרשמה זינוק בחיפושים בגוגל. גם הקמפיין של ג'ון אוליבר, משחק מילים על סיסמת הבחירות של טראמפ, שקרא לצופים להשתמש בשם המשפחה המקורי של טראמפ - דראמפף (Drumpf) עורר עניין רב ברשת. למעשה, בשעות שלפני הבחירות המקדימות, נרשמו יותר חיפושים עבור "דונלד דראמפף" מאשר עבור מתחריו למרוץ, טד קרוז ומרקו רוביו. כל זאת הביא את כתב הניו יורק טיימס להתלוצץ שהקמפיין המנצח כאן היה של אוליבר, ולא של מועמדי המפלגות.   

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
נו באמת... איזה אמריקאי יעזוב את ארה״ב, המדינה הכי טובה בעולם?
ואם כן, אני מכיר רבע מיליון עובדי הייטק ישראלים שמוכנים להחליף את האמריקאים ולהגר לארה״ב- רק תביאו ויזה! קדימה, טראמפ! תן ויזות לעובדי ההייטק הישראלים ותגאל אותנו מארץ הפרזיטים, אוכלי החינם, הערסים (ע״ע ישראל).
יותם  |  02.03.16
לכל התגובות