אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוב: עובדי סופרבוס שובתים, שיבושים צפויים בתנועת האוטובוסים בצפון צילום: גלעד קוולרציק

שוב: עובדי סופרבוס שובתים, שיבושים צפויים בתנועת האוטובוסים בצפון

העובדים נקטו הבוקר שיבושים - שיימשכו גם מחר; לדבריהם, שכר הנהגים עלה ל-39 שקל לשעה, אבל מספר שעות העבודה בכל משמרת ירד

02.03.2016, 20:46 | ליאור גוטמן
ועד העובדים בחברת סופרבוס הודיע לפני שעה קלה כי הוא משבית מחר את פעילות האוטובוסים באשכול צפון החל מ-04:00 בבוקר - ועד 04:00 ביום שישי. לפי הוועד, "בשל השביתה לא תפעל התחבורה הציבורית בעפולה, מגדל העמק ובית שאן. שיבושים צפויים גם ביקנעם ובטבריה"

השביתה שתרשם מחר ממשיכה למעשה את זו שהחלה אמש, אז הודיע ועד העובדים על השבתת קווים רק ב-23:00. הפעם הוועד "התחשב" בלקוחות ונתן להם התראה ארוכה יותר.

מגדל העמק. התושבים ייפגעו, צילום: עמית שעל מגדל העמק. התושבים ייפגעו | צילום: עמית שעל מגדל העמק. התושבים ייפגעו, צילום: עמית שעל

עובדי סופרבוס מוחים על פגיעה חד צדדית בשכר הנהגים בשבועות האחרונים; לדבריהם, מצד אחד שכר הנהגים עלה ל-39 שקל לשעה אבל מספר שעות העבודה בכל משמרת ירד. עוד מועלה טענה על פגיעה בהפסקות. 

היום (ד') פנתה הנהלת סופרבוס לבית הדין הארצי לעבודה בבקשה לצו מניעה נגד השביתה. בית הדין ביקש מההנהלה להבהיר מדוע פנתה לבית הדין הארצי, עד למחר.

ועד העובדים קורא להידברות בין הצדדים להסדרת שעות העבודה . לטענתו, עד כה בחרה ההנהלה להתעלם מפנייה זו.

מסופרבוס נמסר בתגובה: "ארגון כוח לעובדים שובר את שיאי החוצפה, ובנוסף לזלזול המתמשך שלו בעובדי החברה ובציבור הנוסעים, הוא מזלזל עתה גם בבית הדין הארצי לעבודה שדן בימים אלה בסוגיה מיהו הארגון היציג בסופרבוס. בנוסף, הארגון מסית את נהגי החברה והופך אותם לקורבן נוסף במסכת ההתעללויות שלו. החברה פנתה לבית הדין הארצי לעבודה כדי לבקש את עזרתו מול ביריונות הארגון והפגיעה המתמשכת שלו בציבור הנוסעים ובעובדי החברה, באופן לא חוקי וללא כל סיבה ממשית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות