אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים נגד דחיית תשלום מס למילואימניקים צילום: טל שחר

רשות המסים נגד דחיית תשלום מס למילואימניקים

החוק שח"כ עמר בר לב מקדם נועד לאפשר דחייה אוטומטית של תשלומים מצד מילואימניקים שנקראו לצו 8. כיום אפשר להאריך את מועדי התשלום רק באישור שר הביטחון וועדת חוץ וביטחון

02.03.2016, 20:57 | רוני זינגר

רשות המסים מתנגדת להצעת חוק המבקשת להאריך את המועד להגשת תשלום לרשויות המדינה במקרה שבו אדם נקרא לשירות מילואים בצו 8.

במבצע "צוק איתן" התברר כי אף שחיילי מילואים רבים נקראו בצווי 8, בכל זאת הם נאלצו לעמוד בדרישות תשלומי מס ב־15 בחודש כנדרש. רק בבוקר אותו היום הודיעה רשות המסים על הארכת מועדי תשלום בגלל המבצע הצבאי והקושי שהתגלע בקרב מילואימניקים להספיק ולשלם.

ההצעה של ח"כ עמר בר לב מבקשת לתקן את המצב הקיים שלפיו אפשר להאריך את מועדי התשלום אך ורק באישור שר הביטחון וועדת חוץ וביטחון בכנסת.

הדיון בהצעת החוק נדחה בוועדת השרים ואמור לעלות לדיון שוב ביום ראשון הקרוב, אלא שכעת מתברר כי רשות המסים מתנגדת להצעה. במכתב שכתב ראש רשות המסים משה אשר לח"כ בר לב נכתב כי "הרשות מתנגדת להצעת החוק, בין היתר כי מדובר בהצעה גורפת שאינה מותאמת לנסיבות ספציפיות. כבר היום הרשות נותנת מענה הולם ופרטני בהתחשב במקרה ונסיבותיו". עוד נטען כי "אובדן ההכנסות הצפוי למדינה כתוצאה מיישום החוק מוערך בכ־5.8 מיליון שקל בשנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מה אכפת למשה אשר? הוא שכיר. הנהל"ח משלמים בשבילו, הוא רק מקבל תלוש במעטפה
כשקוראים למישהו בצו 8, והוא מגיע כמה שיותר מהר ליחידה, הוא לא צריך לקחת את כל החשבוניות, לשכב במארב או להסתער על שמורת טבע, ועל הדרך לחשב את המס עד ה 15. רק מי שגדל ב 8200, וחנק בית, יכול לחשוב על יציאה חכמה כזו.
עדין כהן , חיפה  |  02.03.16