אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירושלים: תוכנית נפתוח עברה להתנגדויות צילום: אלכס גייפמן

ירושלים: תוכנית נפתוח עברה להתנגדויות

למרות ההסתייגות הנחרצת של עיריית ירושלים וקק"ל, התוכנית עברה אישור ראשוני בוותמ"ל

03.03.2016, 08:45 | אמיתי גזית

תוכנית מורדות רמות של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), שמקוממת עליה את עיריית ירושלים ואת קק"ל, אושרה אישור ראשוני בוותמ"ל והופקדה לשלב ההתנגדויות. שלב זה יימשך עד 15 באפריל.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בתוכנית לבניית כ־1,700 דירות במצפה נפתוח, באזור המיוער שמדרום לשכונת רמות בירושלים.

אזור מצפה נפתוח, צילום: הילרי הרצברג אזור מצפה נפתוח | צילום: הילרי הרצברג אזור מצפה נפתוח, צילום: הילרי הרצברג

המתנגדות הבולטות לתוכנית הן קק"ל, עיריית ירושלים ועמותת רמות למען הסביבה, הנאבקת כמעט עשור בניסיונות לבנות במצפה נפתוח, והקימה אתר אינטרנט ייעודי ובו היא מזמינה את הציבור הרחב לחתום על טופס התנגדות. טענתן העיקרית של המתנגדות היא שהתוכנית, שזכתה להיכנס להליכי אישור מהירים בוותמ"ל (הוועדה לקידום מתחמים מועדפים), פוגעת בשטחים ירוקים באזור הנחשב לפנינת טבע ייחודית, הידועה בעדרי הצבאים המשוטטים בה.

בנובמבר 2015 כבר הגישה עיריית ירושלים עתירה מינהלית נגד הכוונה להפקיד בוותמ"ל את התוכנית הזאת, בניגוד לעמדת העירייה. מאוחר יותר קק"ל צורפה כמשיבה לעתירה משום שהיא בעלת חלק מהשטח, ובעצמה יוזמת תוכנית להקמת יער קהילתי בשטח החופף בחלקו לשכונה שמבקשת להקים רמ"י.

עיריית ירושלים מתנגדת לניסיונות להרחיב את גבולותיה גם בשל חשש מהגירה ממרכז העיר לשכונות החדשות, וטענה נוספת שלה היא שהתוכנית תחמיר את עומסי התנועה באזור ותגרור אחריה הקמת תשתיות חדשות ויקרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות