אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון: מחירי הדירות לא יירדו ביותר מ-5% צילום: עמית שעל

כחלון: מחירי הדירות לא יירדו ביותר מ-5%

שר האוצר: "שום דבר לא יחזור להיות מה שהיה לפני 10 שנים, אבל אני יודע לומר לכם בוודאות שהדירות שהחבר'ה הצעירים לא חשבו לקנות - תהיה להם אפשרות לקנות אותן"

03.03.2016, 12:55 | אמיתי גזית

שר האוצר משה כחלון אמר הבוקר (ה') בראיון לגלי צה"ל כי מחירי הדיור לא יירדו ביותר מ-5%. במענה לטענת המראיינים - ירון דקל ועמית סגל - כי כלכלנים מעריכים ש"הפוליטיקאים לא באמת רוצים שמחירי הדיור ירדו ב-30% משום שאז הכלכלה תקרוס", השיב כחלון "אני חושב שזה נכון, אנחנו לא רוצים ליצור משברים בשום תחום. אנחנו רוצים כלכלה נורמאלית ש-8 מליון תושבים יקנו בסופר במחיר סביר, ודירה במחיר סביר. אני לא מדבר כרגע על ירידה, יש כל כך הרבה משתנים בשוק הזה – ריבית, תכנון".

קראו עוד בכלכליסט

בהתייחסו לצפייה כי מחירי הנדל"ן יחזרו לרמתם לפני עשור אמר "שום דבר לא יחזור להיות מה שהיה לפני 10 שנים. אם חלילה יהיה משבר כלכלי? תראו מה קורה בעולם, מה קורה סביבנו? אני יודע לומר לכם בוודאות שהדירות שהחבר'ה הצעירים לא חשבו לקנות - תהיה להם אפשרות לקנות אותן".

משה כחלון שר האוצר, צילום: עומר מסינגר משה כחלון שר האוצר | צילום: עומר מסינגר משה כחלון שר האוצר, צילום: עומר מסינגר

כחלון התכוון בדבריו למבצעי מחיר למשתכן שבשבועות הקרובים ייצאו לדרך. לדבריו "אנחנו מתחילים בעפולה בעוד שבועיים וחצי, לאחר מכן בלוד, אחר כך הרצליה, ראשון לציון וכל רחבי הארץ. החבר'ה האלה תהיה להם דירה בהנחה או יקבלו מהמדינה צ'ק בין 100 ל-200 ולפעמים גם 300 אלף שקל".

לשאלה מדוע מחירי הנדל"ן לא נעצרו למרות שחלפו 9 חודשים מאז נבחר, השיב "אנחנו בשיא העבודה. תכננו השנה 100 אלף יחידות דיור, 60 אלף התחלות בנייה, חיבורי חשמל השנה - 54 אלף, בשנה הבאה - 61, שנה אחר כך נגיע כמעט ל-70. אנחנו מציפים את השוק בקרקעות, לצד מחיר למשתכן שנותן מענה לזוגות צעירים שמעולם לא הייתה להם דירה. ואני אומר לכם, הם ייראו דירה, תהיה להם דירה".

איפה אתה תצליח שיאיר לפיד ושטייניץ נכשלו?

"אני הגעתי עם תוכניות שכבר יוצאות לפועל. בעבר רצו לעשות תוכניות אבל לא הצליחו להעביר אותן. אני לא רק שהעברתי, גם ריכזתי סמכויות לקחתי עליי את רמ"י, את מנהל התכנון לכן אני יודע לתת לכם נתונים של שיווקים, ותכנון ומחיר למשתכן יצא. כרגע יש כמעט 30 אלף יחידות דירות שכבר נרכשו על ידי קבלנים ושווקו, ויש בדרך עוד 40 אלף. זאת אומרת הדברים קורים. העובר הזה עוד לא נולד, אתה יודע מתחילים לירות עליו ככה בליסטראות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

80 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

80.
אנחנו גם ככה בהליכי הגירה
עשרות אלפים בהליכי הגירה. אתה לא מעניין ולא המדינה. מבחינתי יום אחרי שעזבתי שתפרוץ מלחמת אחים מלחמת אזרחים ומלחמה בצפון ובדרום. תשלח את עצמך ובעלי האינטרסים לשמור על המדינה. ומאחל לכל מי שיכול להתחיל להגר אף אחד לא ידאג לכם 20 שנה רוב חרדי וערבי לבריאות לאפריקה.
לא מעניין בכלל  |  06.12.17
79.
כחלון מזגזג כמו סביבון ששתה ערק . הוא
כחלון מזגזג כמו סביבון ששתה ערק . הוא לא מעוניין בכלל שהמחירים יירדו כי משרד האוצר יפסיד , הבנקים יפסידו , והעשירים יפסידו . שלושה דברים צריך לעשות כחלון באופן מיידי  (גם לפי הצעות טרכטנברג בזמנו) 1 . להחיל את המס החדש על ההכנסות מהדירות ולא על מספרי הדירות . 2.  לבדל את סקטור הזוגות הצעירים שלא מסוגלים לרכוש דירה ראשונה        משאר הסקטורים כמו יזמים קבלנים בעלי דירות וספקולנטים , ולהציע          להם דירות ב50 אחוז הנחה , כמענק משולב עם הלוואה בריבית נמוכה  3.  להגביר את ההיצע בשחרור אדמות של המנהל במחירים מוזלים תוך          פיקוח על הרשויות המוניציפליות והקבלנים . רק אם יעשה את שלושת הצעדים הללו אני אאמין לו שהוא באמת דואג למעמד הביניים שבחר בו ובעיקר לזוגות הצעירים שמשרתים במילואים ומשלמים מסים שהם מלח הארץ שהולך לנו לאיבוד במציאות של היום!!!
Umbrella  |  23.08.16
לכל התגובות