אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות תובעת 620 אלף שקל מחברת הבנייה שפיטרה מנופאית שחששה לחייה צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

ההסתדרות תובעת 620 אלף שקל מחברת הבנייה שפיטרה מנופאית שחששה לחייה

בנוסף, ארגון העובדים מבקש מבית הדין לתת צו הקובע כי חברת בכור מכלוף ובניו הפרה את הוראות הבטיחות כאשר דרשה מקטי קרקולוב לעבוד על מנוף בגובה 70 מטר במזג אוויר סוער וכן את חוק שיוויון הזדמנויות בעבודה

03.03.2016, 13:39 | מיקי פלד

ההסתדרות הגישה תביעה בסך 620 אלף שקל נגד חברת הבנייה מכלוף בכור ובניו בטענה כי פיטרה את קטי קרקולוב לאחר שסירבה לעבוד על עגורן בשל חשש מרוחות חזקות במיוחד. בבקשה נטען כי מכלוף בכור ובניו העסיקה את קרקולוב באופן הפוגע בכבודה, המנוגד לחוק והמסכן את חייה, ולכן עליה לפצותה ב-500 אלף שקל לפחות וכי פיטוריה של קרקולוב נעשו גם על רקע מצבה המשפחתי כאם יחידנית לשני ילדים ומכיוון שכך החברה עברה על החוקים נגד אפליה בעבודה ועליה לפצות את קרקולוב ב-120 אלף שקל.

לאחרונה פורסם המקרה של קרקולוב שהועסקה כמפעילת עגורני צריח באתר הבנייה של החברה באשקלון. לפני כשבועיים התייצבה קרקולוב לעבודתה ביום עם רוחות חזקות במיוחד ובשל כך סירבה לחזור למנוף שמתנשא לגובה של 70 מטר. לדברי ההסתדרות רק בשל הפצרות ולחצים שהופעלו עליה מצד הממונים באתר הבנייה, לחצים שלוו בלגלוג וזלזול וכן באיומים לפיהם אם לא תעלה בחזרה היא תפוטר, החליטה קרקולוב לשוב ולחזור למקום מושבה במרומי המנוף. אך כשעלתה בשנית הרגישה שהמנוף מתנדנד ולכן החליטה לרדת לקרקע פעם נוספת, ורק אחרי עוד מסכת לחצים עלתה פעם שלישית וביצעה את העבודה אך זמן קצר לאחר מכן היא קיבלה הודעה לפיה בשל התנהלותה היא מפוטרת מיידית.

בתביעה שהגישה ההסתדרות התבקש בית הדין לתת צו הקובע כי חברת מכלוף בכור ובניו הפרה את הוראות הבטיחות בעבודה, כי היא תחויב לקיים מעתה ואילך את כל הוראות הבטיחות החלים עליה וכן לקבוע כי החברה הפרה את הוראות חוק שיוויון הזדמנויות בעבודה.

אתר בנייה (ארכיון), צילום: בלומברג אתר בנייה (ארכיון) | צילום: בלומברג אתר בנייה (ארכיון), צילום: בלומברג

מחברת מכלוף בכור נמסר: "על פניו נדמה שמדובר בניסיון נפסד לסחוט מאתנו כספים. די לציין בהקשר זה, כי הגברת קרקלוב מעולם לא הועסקה על ידנו, וכי טענתה כאילו היא פוטרה על ידנו ו/או על ידי חברת כוח האדם שהעסיקה אותה התבררה כטענה שקרית".

בחברה מפנים למכתב שעליו חתומה חברת כוח האדם א.ל. מגדלים ובה נכתב כי קרקולוב היא עובדת של החברה ולא של מכלוף בכור ולכן טענותיה אינן ברורות: "אנו לא מבינים את טענותיה של העובדת היות והעובדת כלל לא פוטרה, לא על ידנו ובטח לא על ידי מכלוף בכור, אשר אינם המעסיקים של העובדת וביניהם אין יחסי עובד מעביד. רק חברתנו רשאית לפטר עובד כזה או אחר. קטי קרקולוב עובדת מוערכת בחברתנו וסופק לה אתר חלופי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות