אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיזלגייט בהרבלייף? החברה מדווחת על סטיית ענק בדוחות צילום: אלי לוי

דיזלגייט בהרבלייף? החברה מדווחת על סטיית ענק בדוחות

חברת תוספי התזונה מתקנת כלפי מטה בשיעורים של עשרות אחוזים את שיעור ההצטרפות של החברים החדשים שפרסמה בדוחות - נתון מפתח מבחינת המשקיעים. נתוני הגידול בארה"ב נחתכים מ-70% ל-31%

03.03.2016, 15:20 | מיקי גרינפלד

"דיזלגייט" בהרבלייף? חברת מוצרי התזונה הרבלייף הודיעה היום (ה') כי היא נדרשת לתיקון כלפי מטה בנתוני מספר החברים החדשים שפורסמו בדוחות - שיצאו ב-25 בפברואר - לנוכח טעויות שהתגלו בבסיס הנתונים שלה. החברה מייחסת טעויות אלה לכשלים טכניים בהזנת הנתונים.

מניית הרבלייף (Herbalife - HLF) הנסחרת בבורסה של ניו יורק מגיבה בירידות של למעלה מ-8%.  

קראו עוד בכלכליסט

מניית הרבלייף (Herbalife - HLF) הנסחרת בבורסה של ניו יורק מגיבה בנפילה של למעלה מ-9%.

בין הנתונים שתוקנו בדיווח שהועבר לבורסה האמריקאית - שיעור הגידול של הפעילים בחברה ברחבי העולם (ללא סין) עלה ב-3.2% ולא ב-16.7% כפי שדווח. הגידול בארה"ב עמד על 30.7% ולא על 71%, הגידול בחטיבת אירופה-מזרח תיכון-אפריקה עמד על 17.7% ולא על 44%.

נתוני החברות של הרבלייף הם בעלי משמעות רבה למצבה של החברה, ויש להם משקל רב מבחינת המשקיעים. זאת מאחר שחלק הארי של המכירות בהרבלייף נעשות לאלה המצטרפים אליה כחברים פעילים – אם באופן ישיר ואם כמפיצים עצמאיים ללקוחות אחרים.

חברת תוספי התזונה – שמרכז באיי קיימן – מנהלת מזה זמן מאבק מול המשקיע ווילייאם אקמן, שהאשים את הרבלייף כחברה שהיא במהותה הונאת פירמידה. הרבלייף מצידה האשימה בתגובה את אקמן וקרן הגידול שלו בניסיון לבצע מניפולציה במניית הרבלייף.

הרבלייף נוסדה בשנת 1980 והיא מוכרת תוספי תזונה מרזים תחת המותג שלה, ובכלל זה חטיפים ומשקאות פרוטאין.

 , צילום: אלי לוי צילום: אלי לוי  , צילום: אלי לוי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות