אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש: נדחתה בקשת הפירוק הזמני נגד חברת אור סיטי נדל"ן צילום: אוראל כהן

ביהמ"ש: נדחתה בקשת הפירוק הזמני נגד חברת אור סיטי נדל"ן

השופט אורנשטיין קבע כי לא הוכחה עילת הפירוק לחברה שבבעלות ענבל אור "ברמה הדרושה"; עם זאת, הוא מדגיש כי אין בהחלטה "כדי לקבוע מסמרות", ומינוי מפרק זמני לחברה ייעשה רק אם יוכח צורך דחוף בכך

03.03.2016, 17:16 | זוהר שחר לוי

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין קבע היום (ה') כי לא הוכחה עילת הפירוק לחברת אור סיטי נדל"ן "ברמה הדרושה".השופט קבע כי אמנם המצטרפים לבקשת הפירוק זכאים לקבל כספים מהחברה, אך מועד התשלום בפועל לכל המצטרפים, טרם הגיע ו"אין רבותא שהתשלומים לא ישולמו במועד". היום הוגשו שמונה בקשות נוספות למינוי מפרק זמני לחברה, והן מצטרפות לבקשות אחרות שהוגשו השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההחלטה, הדו"חות הכספיים שהוצגו מטעם החברה טרם עמדו בבחינה מעמיקה, בהינתן השלב המקדמי שבו מצוי ההליך ולפי הנחזה מהם "אין החברה בחדלות פירעון" . יחד עם זאת השופט מדגיש כי אין בהחלטה זו "כדי לקבוע מסמרות" וכי החברה פרעה היום את התשלום בסך של מיליון שקל לחברת גלובל. לאור כל אלה, בקשת הפירוק הזמני נדחתה וייקבע דיון בבקשת הפירוק בהמשך.

ענבל אור ועורכי דינה עמית חדד ויעקב וינרוט, צילום: אוראל כהן ענבל אור ועורכי דינה עמית חדד ויעקב וינרוט | צילום: אוראל כהן ענבל אור ועורכי דינה עמית חדד ויעקב וינרוט, צילום: אוראל כהן

לפי השופט אורנשטיין, מינוי מפרק זמני לחברה ייעשה רק כאשר הוכח לבית המשפט שקיים צורך דחוף בכך, שכן אחרת עלול להיגרם לרכוש החברה שפירוקה התבקש נזק ללא תקנה. "סבורני", כתב השופט בהחלטתו, "שעילה זו לא הוכחה ברמה הדרושה".

באשר לשמונה הבקשות שהוגשו היום להצטרפות להליך, ובהן עלו בין היתר טענות על המחאות שלא כובדו, מציינת ההחלטה כי "מבלי להקל ראש בחילול ההמחאות נציין שמדובר בסכומים שאינם גבוהים ובמיוחד שההמחאות נמשכו מהבנק שכאמור הודיע על העמדת האשראי לפירעון מיידי ואי כיבוד המחאות. לא ניתן לשלול שטרם היה סיפק בידי החברה להמציא לאוחזים המחאות חלופיות וכי שמורה זכותם של אלה לנקוט בהמשך הליכים ככל שהמגיע לא ייפרע בהקדם".

עוד מצוין כי לפי מכלול הראיות שהובאו לפתחו של בית המשפט, אין כדי לעמוד במבחנים שמחייבים מינויו של מפרק זמני לחברה. "מודע אני לחששם של המצטרפים ואינני מקל בו ראש", כותב השופט, "עם זאת סבורני שבמכלול האיזונים לא מתקיימים התנאים להורות על פירוק זמני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות