אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראלי המחזיק בחברה למכירת מוצרים בעגלות בארה"ב מואשם בהעלמות מס במיליוני דולרים צילום: שאטרסטוק

ישראלי המחזיק בחברה למכירת מוצרים בעגלות בארה"ב מואשם בהעלמות מס במיליוני דולרים

עומר גור גייגר, שבבעלותו חברה המפעילה עגלות למכירת מוצרי ים המלח, נעצר עם 9 עובדים ישראלים. הוא מואשם בכך שהביא ישראלים באופן בלתי חוקי לעבודה בארה"ב והעסיק אותם אף שהחזיקו בויזת תייר

04.03.2016, 21:01 | שירות כלכליסט

עומר גור גייגר, איש עסקים ישראלי המחזיק בחברה למכירת מוצרים בעגלות בקניונים בעיר ראלי בצפון קרוליינה, נעצר עם 9 עובדים ישראלים נוספים. גור מואשם בהבאת עובדים באופן בלתי חוקי לארה"ב ובאי דיווח על העסקת העובדים לרשויות המס. נוסף על כך, נטען כי גור לא שילם לעובדים עצמם את המגיע להם.

על פי דיווחים בתקשורת האמריקאית, במהלך העשור האחרון גור ותשעה נאשמים אחרים עבדו בחברה בשם Stanga, המפעילה עגלות קניות תחת המותג All That's Natural למכירת מוצרי ים המלח בקניונים בצפון קרוליינה. 

(אילוסטרציה), צילום: shutterstock (אילוסטרציה) | צילום: shutterstock (אילוסטרציה), צילום: shutterstock

בכתב האישום שהוגש לבית משפט פדראלי בוירג'יניה גור מואשם ב-34 סעיפים, כולל הוצאת ויזה במרמה, עידוד כניסה בלתי חוקית לארה"ב, העלמות מס בהיקף נרחב ועוד. בכתב האישום המשתרע על פני 49 עמודים נטען כי סטנגה שנוהלה על ידי גור היא חלק מחברה ישראלית אחרת בשם רסקו.

"לפחות מאז 2007 רסקו גייסה עובדים זרים מישראל לעבוד בעגלות שלה ובחנויות שהפעילה בקניונים בארה"ב. אם לעובדים לא היתה ויזה, רסקו הציעה לסייע להם להשיג ויזת תיירים לארה"ב. מאז 2011 עובדים רבים הגיעו לארה"ב בדרך זו", נטען בכתב האישום.

בחמש השנים האחרונות הצליחו סוכנים אמריקאים לעקוב אחר מחזור הכנסות של 14 מיליון דולר, שזרם בעגלות שהפעילו החברות של גייגר - הכנסות שלא דווחו לרשויות המס. הסוכנים איתרו גם מספר רב של עובדים שעבדו בארה"ב ללא אישור מתאים.

באתר אינטרנט ישראלי שבו מזמינה רסקו עובדים להצטרף אליה היא מתארת את פעילותה כך: "רסקו הינה חברה פרטית המובילה במכירות בארה"ב משנת 2004. אנחנו מוכרים קו מוצרי טיפוח וקוסמטיקה של ים המלח בקניונים היוקרתיים והנחשבים ביותר בארה"ב. אזורי החברה ממוקמים לאורך החוף המזרחי של ארה"ב – פנסילבניה, וירג'יניה ביץ' ואטלנטה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות