אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מירקט מניפה דגל לבן: נוטשת את תחום השידור החי

מירקט מניפה דגל לבן: נוטשת את תחום השידור החי

החברה הישראלית-אמריקאית נכנעת לתחרות העזה עם טוויטר ופייסבוק ותמציא את עצמה מחדש כרשת חברתית מבוססת וידיאו

05.03.2016, 13:12 | הראל עילם
אחרי חודשים של תחרות עזה מול טוויטר ופייסבוק, חברת מירקט (Meerkat) הישראלית-אמריקאית נכנעת ומתכוונת לנטוש את תחום השידור החי - ותמציא את עצמה מחדש כרשת חברתית מבוססת וידיאו. כך עולה ממסמך פנימי שמנכ"ל מירקט, בן רובין, התכוון לשלוח למשקיעים אבל דלף לרשת ופורסם במהלך סוף השבוע על ידי אתר Re/code.

קראו עוד בכלכליסט

בפברואר 2015, במהלך פסטיבל SXSW, רובין השיק את מירקט - שהייתה ידועה קודם לכן כ-Yevvo. האפליקציה אפשרה למשתמשים לשדר וידאו בשידור חי לחברים, שירות שהפך למאוד פופולרי בשנה האחרונה ומבחינות רבות הומצא על ידי מירקט. האפליקציה זכתה אמנם לשבחים רבים בפסטיבל אבל מהר מאוד מצאה את עצמה במלחמה מול טוויטר, שרכשה את האפליקציה המתחרה פריסקופ וחסמה את הגישה של מירקט לכלי הפיתוח של הרשת החברתית.

במהלך השנה האחרונה מירקט ניסתה להתחרות בפריסקופ על ידי גיוס ענק של 12 מיליון דולר מקרן ההון סיכון גריילוק והשקת שירותים חדשים, ביניהם גם אינטגרציה עם פייסבוק ואת Cameo, שירות מהפכני המאפשר למשתמשים המשדרים כרגע להעביר את השידור לחברים אחרים– בפועל, לתת להם להשתלט על השידור לזמן מה. אבל כל זה לא עזר. אנליסטים ומשקיעים החלו להעריך כי בתוך חצי שנה מירקט תימכר אותיסגר. באוגוסט, כאשר פייסבוק השיקה שירות מתחרה למירקט – שכיום זמין בעיקר לידוענים ועיתונאים – נראה שגם מירקט הבינה שעליה לעשות שינוי.

"בשנה האחרונה, השוק נהיה סבוך", כתב רובין במכתב למשקיעים, שאחרי הפרסום באתר re/code הוא פרסם גם באתר החברה. "יתרונות ההפצה של טוויטר עם פריסקופ ופייסבוק לייב משכו אליהם את המשתמשים החדשים ולא הצלחנו לצמוח צד בצד כפי שתכננו. המטבע בשוק הזה הוא מספר משתמשים. כל עוד אנחנו מתחרים בטוויטר ופייסבוק, לא נוכל להצליח".

רובין הוסיף גם שבשנה האחרונה הוא גילה שיש "עלות רגשית" מאוד גבוהה לשידורים חיים: כלומר, שעבור אנשים מהשורה מאוד קשה להגיע לקהל רחב מספיק ולהיות מבדרים ומעניינים. לדבריו, "אם אתה ידוען או עיתונאי, זה ברור לך שיש ערך בשידורים חיים מפעם לפעם. אבל עבור רוב האנשים, קשה להם להבין איך ומתי לשדר באופן חי. זה שונה משיתוף של תמונות".

הוא הבהיר כי מירקט לא נסגרת, וכי יש ברשותה עדיין 75% מההון שגייסה מגריילוק. במקום זאת, רובין רמז בראיון עם re/code שהחברה תיצור "מקום מפגש שבו כולם חיים", במה שמזכיר מעט את שירות Hangouts של גוגל, או הרחבה של שירות Cameo.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות