אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון מעבירה את פעילות הפיתוח בישראל מיקנעם לחיפה צילום: אלעד גרשגורן

בלעדי לכלכליסט

אמזון מעבירה את פעילות הפיתוח בישראל מיקנעם לחיפה

החברה שכרה 1,250 מ"ר באזור התעשייה מת"מ בחיפה בעבור עובדי אנפורנה לאבס, חברת השבבים שרכשה לפני כשנה. אנפורנה, המהווה את עיקר פעילות אמזון בישראל, מפתחת מיקרו-מעבדים המאפשרים לה שליטה במערכות האחסון

06.03.2016, 07:23 | מאיר אורבך

אמזון תעביר את פעילות הפיתוח שלה בישראל, בצפון, מיקנעם לחיפה. כך נודע ל"כלכליסט". לאחרונה שכרה החברה 1,250 מ"ר באזור התעשייה מת"מ בחיפה מגב ים, והשטח מיועד לעובדי חברת השבבים אנפורנה לאבס (Annapurna Labs) שרכשה לפני כשנה. כיום עובדים באנפורנה כ־300 עובדים, ועל פי הערכה יגדל מספר העובדים בחברה בעקבות המעבר.

קראו עוד בכלכליסט

המעבר של אמזון לחיפה נובע מהצורך להתקרב לכוח האדם שמתמחה בתחום השבבים היושב במתחם. פארק ההייטק מת"מ כולל שטחים של 220 דונם שבהם מועסקים כ־10 אלף איש, לפי הערכות, ובהם עובדי אפל, אינטל, קוואלקום וחברות נוספות בתחום השבבים. דיירת נוספת בבניין החדש היא מיקרוסופט, שהעבירה לשם את מרכז הפיתוח שלה.

אנפורנה מפתחת מיקרו־מעבדים שיאפשרו תעבורת נתונים מהירה בהספק נמוך לשרתי מחשוב ושרתי אחסון לארגונים. הרכישה שלה מאפשרת לאמזון לשלוט במערכות האחסון שלה, ועל ידי כך להשלים את שליטתה בכל שלב של הטכנולוגיה הקשורה אליה, כמו לאפל.

אביגדור וילנץ, מייסד אנפורנה שנרכשה בידי אמזון והפכה למרכז פעילותה בישראל, צילום: אריאל בשור אביגדור וילנץ, מייסד אנפורנה שנרכשה בידי אמזון והפכה למרכז פעילותה בישראל | צילום: אריאל בשור אביגדור וילנץ, מייסד אנפורנה שנרכשה בידי אמזון והפכה למרכז פעילותה בישראל, צילום: אריאל בשור

את אנפורנה הקים היזם תושב הצפון אביגדור וילנץ, שב־2001 מכר את חברת השבבים גלילאו למארוול ב־1.7 מיליארד דולר. על פי הערכות היא גייסה עשרות מיליוני דולרים, והמשקיעים העיקריים בחברה היו מייסדיה וילנץ, זוהר גילון, שמעון וינטרוב, עורכת הדין אורלי ציוני, פרופ' אברהם נוימן ופרופ' יאיר טאומן.

עיקר הפעילות של אמזון בישראל מבוססת על אנפורנה, ופרט לה היא מפעילה בהרצליה שלוש פעילויות נוספות: פריים אייר שמפתחת תוכנה לרחפני המשלוחים שאמזון מתכננת להשיק בעתיד, פיתוח מצלמות זעירות למכשירים ניידים - פעילות המבוססת על הסטארט־אפ סייטיק, ושיווק שירותי אחסון וענן תחת AWS, בניהולו של הראל יפהר.

מאמזון נמסר: "החברה אינה מגיבה לשמועות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
עריית חיפה צריכה להקים מת"מ 2 בצ'ק פוסט
עם מקום ל20,000 עובדים ב3 שלבים תוך 10 שנים, וזאת במקביל לסגירת התעשייה הכימחת או הצרת פעילותה והרחבת שדה התעופה של חיפה לפעילות בינ"ל של 20 טיסות ביום. פארק מת"מ במפרץ יוודא שכל העובדים שמגיעים אליו הם חיפאים וצפונה (קריות עמק גליל) ולכן כל המיסים והפעילות המסחרית תישאר בעיר. ביחד עם נמל תעופה בינ"ל, ניתן לצפות גם למעבר של מנהלים ואנשי מכירות ממרכז הארץ. עם עוד מת"מ גדול וכמה יחידות פיתוח בטכניון ובאוניברסיטה. חיפה תוכל למשוך חברות הייטק גדולות ואחריהן גם משרדי רו"ח ועו"ד או שלוחותיהן.
אסף  |  07.03.16
3.
זה לא יעשה כלום ואלו הסיבות:
בלי מיגור מוחלט של הזיהום וללא התחדשות עירונית במרכזי המע״ר אז גם זה לא יעזור. זה נמצא בדרום העיר ללא זיקה לעיר עצמה, גם אלו שמגיעים לעבוד שם מחוץ לעיר לא פוגשים את חיפה ולא תורמים לכלכלתה. גם במגדל העמק יש מרכז הייטק פורח וגדול אבל מגדל העמק נשארה מאחור.
גילה , חייפה  |  06.03.16
לכל התגובות