אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמוס לוזון חידש מסגרות אשראי של 57 מיליון שקל לדורי קבוצה צילום: אוראל כהן

עמוס לוזון חידש מסגרות אשראי של 57 מיליון שקל לדורי קבוצה

בכך למעשה הבטיח לוזון כי הבנק לא יעמיד את החוב לפירעון מיידי בתקופה הזו. לוזון עדיין לא הצליח לחדש את מסגרות אשראי חדשות לחברה ולכן התשלום למחזיקי האג"ח עדיין מוטל בספק

05.03.2016, 21:38 | אורן פרוינד

על רקע ההתקפות שספג עמוס לוזון ממחזיקי איגרות החוב ועורכי דינם גיא גיסין ועדי פיגל בדבר מצג שווא של מסגרות האשראי של דורי קבוצה, בעל השליטה החדש (78%) של דורי העלה הילוך והצליח לחדש ביום חמישי האחרון את מסגרות האשראי המנוצלות של החברה, בהיקף של 57 מיליון שקל. בכך למעשה הבטיח לוזון כי הבנק לא יעמיד את החוב לפירעון מיידי בתקופה הזו. 

קראו עוד בכלכליסט

הדרמה סביב מסגרות האשראי של קבוצת דורי החלה לפני שבוע וחצי. מחזיקי האג"ח הופתעו לגלות כי חרף הצהרות חוזרות ונשנות של לוזון בדבר תוקפן של מסגרות אשראי אלו לצורך התשלומים הקרובים למחזיקים, כי המסגרות האלו כלל אינן קיימות.

גיסין ופיגל, שבאופן אירוני נאבקים זה בזה במסגרת מאבק התשלומים באי.די.בי, שילבו כוחות ושלחו מכתב זועם ללוזון ולכל ההנהלה של קבוצת דורי והאשימו אותם במצג שווא לגבי מסגרות האשראי של החברה. הם טענו כי לוזון אמר להם במפורש באסיפת המחזיקים כי מסגרות האשראי של החברה שרירות וקיימות ובאמצעותן הוא מתכנן לפרוע את חובות האג"ח של החברה. השניים דרשו מלוזון לפרסם מיידית דיווח עדכני לגבי מסגרות אלו ואיימו עליו בתביעה.

לוזון. שיתוף פעולה עם הבנקים, צילום: אוראל כהן לוזון. שיתוף פעולה עם הבנקים | צילום: אוראל כהן לוזון. שיתוף פעולה עם הבנקים, צילום: אוראל כהן

לוזון מיהר לענות כי מסגרות האשראי של החברה מסתיימות בכל סוף שנה קלנדרית וכי הוא פועל בשיתוף פעולה מלא עם הבנקים לעשות זאת. בנתיים הוא הצליח לחדש מסגרות אשראי מנוצלות ובימים אלו הוא פועל לחידוש האשראי הבלתי מנוצל.

קבוצת דורי חייבת לבעלי האג"ח מסדרות ו' וז' 270 מיליון שקל כשבקופתה מצויים 4 מיליון שקל בלבד, והיא שורפת מזומנים בקצב של 45 מיליון שקל ברבעון (לפי קצב שריפת המזומנים בשלושת הרבעונים הראשונים של 2015). החברה ניצבת בפני פירעונות של 71 מיליון שקל (קרן וריבית) בשנת 2016 ושל 67.2 מיליון שקל (קרן וריבית) בשנת 2017. תשלום הקרן הקרוב ביותר הוא כאמור בחודש יוני בהיקף של 28.5 מיליון שקל למחזיקי סדרה ו'. בחודש ספטמבר החברה צריכה לפרוע 27 מיליון שקל נוספים למחזיקי סדרה ז'. בנוסף, דורי צריכה לפרוע חובות נוספים של כ־29 מיליון שקל לבנקים במהלך 2016.

בדצמבר 2016 החברה צריכה לפרוע תשלומי קרן וריבית של 27.8 מיליון שקל למחזיקי סדרה ו', כשנכון להיום, אין לה היכולת לעשות זאת. מהסיבה הזו אג"ח מסדרה ו' נסחרות בתשואה לפדיון של 25% בעוד אג"ח מסדרה ז' נסחרות בתשואה לפדיון של 14.2%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות