אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחליף של מוטולה באפריקה תעשיות: יקי ודמני מאלקטרה צריכה צילום: אוראל כהן

המחליף של מוטולה באפריקה תעשיות: יקי ודמני מאלקטרה צריכה

אברהם נובוגרוצקי, מנכ"ל החברה האם אפריקה ישראל - ששימש כמנכ"ל זמני - יכהן מעתה כיו"ר אפריקה תעשיות. יקי ודמני כיהן בשנים 2007 עד 2014 כמנכ"ל אלקטרה צריכה

06.03.2016, 13:00 | אורן פרוינד

בדיוק שנה לאחר שפיטרה אפריקה ישראל את אבי מוטולה מתפקידו כמנכ"ל של החברה הבת אפריקה תעשיות, מונה היום מנכ"ל קבוע חדש לחברה. יקי ודמני, מי שהיה בשנים 2007-2014 המנכ"ל של אלקטרה צריכה שעזב אותה לאחר צניחה חדה במניה, יתמנה כבר היום למנכ"ל החדש של אפריקה תעשיות.

קראו עוד בכלכליסט

ודמני יחליף את אברהם (נובו) נובוגרוצקי (מנכ"ל אפריקה ישראל) ששימש בשנה האחרונה כמנכ"ל זמני וזה יחזור להיות היו"ר של החברה במקום היו"ר הזמני נדב גרינשפון (סגן היו"ר של אפריקה ישראל).

יקי ודמני
יקי ודמני צילום: אוראל כהן

ודמני עזב את אלקטרה צריכה באפריל 2014 רגע לפני שהציגה ירידה חדה בתוצאות העסקיות. אם בשנת 2013 החברה עדיין הייתה רווחית והציגה בשורה התחתונה רווח נקי של 35 מיליון שקל לבעלי המניות, בשנת 2014 החברה כבר רשמה הפסד של 65 מיליון שקל בשורה התחתונה.

ודמני (נשוי + 5) הוא בעל תואר בוגר במדעי המדינה ובוגר לימודי הכשרה בניהול מאוניברסיטת תל אביב.

אפריקה פיטרה את מוטולה לפני שנה לאחר תקופה ממושכת של הפסדים ואי עמידה ביעדים. הרצת המפעל החדש שפתחה אפריקה תעשיות בירוחם התארכה מעבר למצופה והחברה נכנסה לתקופה ממושכת של הפסדים.

אבי מוטולה, צילום: אוראל כהן אבי מוטולה | צילום: אוראל כהן אבי מוטולה, צילום: אוראל כהן

מייד לאחר שפוטר, מספר עובדים החלו להתלונן על המנכ"ל המפוטר והאשימו אותו בשימוש לא חוקי בכספי החברה והפקת חשבונויות פיקטיביות לטובת ניפוח ההכנסות של החברה. החקירה נגד מוטולה מתנהלת עד היום.

אפריקה תעשיות צפויה לדווח על תוצאותיה הכספיות לשנת 2015 בימים הקרובים. מעל החברה מרחפת סכנה של הערת "עסק חי" כשהיא עדיין מלקקת את הפצעים עוד מתקופת ההפסדים בתקופתו של מוטולה. את תשעה החודשים הראשונים של 2015 החברה סיימה עם הפסד תפעולי של 28 מיליון שקל והפסד של 88 מיליון שקל לבעלי המניות.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
יקי האיש הנכון
יקי מנהל מדהים שרואה את העובדים כחישבות עליונה, בזמנו אלקטרה הייתה מקום שכייף לעבוד בו, במשבר הגדול הוא לא פיטר אף אחד! הזלקינדים רצו לעשות קומבינות על הגב שלו ולכן הוא עזב. אולי אלקטרה בר הייתה טעות אבל כל השאר היה תענוג, לא מצויין בכתבה שהוא קיבל את אלקטרה במחזור של 900 מיליון ועזב שהיא מעל 3 מיליארד...
עובד אלקטרה לשעבר , חיפה  |  20.03.16
11.
לאילן #6
תחת ניהולו של ודמני באייס קנה ובנה פעלה רשת חנויות קרמיקה ארצית בשם "שמר" שנקנתה מכלל. ודמני סגר את הפעילות הזאת. ודמני בן 64, איש בערוב הקריירה הניהולית שלו. לאור מצבה החמור של אפריקה תעשיות ומצבה הטרמינלי של נגב קרמיקה נראה שודמני הובא כדי לחסל את העסק במינימום נזק או שלא היה בנמצא מישהו צעיר יותר שיקח על עצמו את החורבות שהותירו אחריהם ה"ה מוטולה ונובוגרודצקי. בכל מקרה בקבוצת נגב נמצא מר דוד ביקובסקי המכונה "ביקו" גאון שיווקי בפני עצמו שמנהל את אורגל ששייכת לנגב ובעברו מנכ"ל הום סנטר. יהיה מעניין בשדות הקרב של ירוחם.
פלדספה , דרום עמוק  |  11.03.16
לכל התגובות