אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיפ"א אישרה: שופטים יוכלו להסתייע בווידאו צילום: איי אף פי

פיפ"א אישרה: שופטים יוכלו להסתייע בווידאו

השימוש בסרטונים יוגבל לפסיקות של שופטים בנושאים הבאים: האם כדור עבר את קו השער, האם בוצעה עבירה,האם להוציא כרטיס אדום לשחקנים, וכן במקרים של זיהוי שגוי

06.03.2016, 13:28 | שירות כלכליסט
שופטי הכדורגל יוכלו להסתייע לראשונה בבדיקה של שידורים חוזרים כבר בשנה הבאה, כך אישר נשיא פיפ"א הנכנס ג'יאני אינפנטינו, שפועל לקידום החדשנות הטכנולוגית בכדורגל.

קראו עוד בכלכליסט

בורנמות בורנמות' נגד צ'לסי. יקבלו סיוע טכנולוגי | צילום: אי פי איי בורנמות

על פי ההחלטה, המבחנים לבדיקת סיוע הווידיאו של הילוכים חוזרים יערכו באופן פרטי לפני שיעברו לשלב הפיילוט החי עד עונת 2017-18 לכל המאוחר. הדירקטוריון של התאחדות הכדורגל הבינלאומית (IFAB) יצטרך לאשר את המבחנים ו-13 ליגות כבר הביעו עניין בביצוע המבחנים.

עברו ארבע שנים מאז ב-IFAB אשרו לראשונה שימוש בטכנולוגיה, לאחר שנתקלו במקור בהתנגדות מצידו של קודמו של אינפנטינו בתפקיד, ספ בלאטר. אך האישור נגע לשימוש בטכנולוגיה רק לקביעה האם הכדור עבר את קו השער.

אינפנטינו מעוניין להראות שפיפ"א פצחה ב"עידן חדש" כעת שמשפרש בלאטר.  ב-IFAB דחו, עם זאת, את ההצעה שהמאמנים יוכלו לערער ושהסרטונים יבדקו.

השימוש בסרטונים יוגבל לפסיקות של שופטים בנושאים הבאים: האם כדור עבר את קו השער, האם בוצעה עבירה והאם להוציא כרטיס אדום לשחקנים, וכן במקרים של זיהוי שגוי. במשחקים שבהם ישתמשו בסיוע וידיאו, יותקנו מספר רב של מצלמות, במקום השלוש הנהוגות כיום.

במהלך הניסוי, שופט מיוחד יקבל גישה להילוכים חוזרים, ויבדוק את הפעולות לבקשת השופט או על ידי עדכון השופטים במקרים לא ודאיים.

ב-IFAB החליטו גם לערוך ניסוי של חילוף רביעי שיתאפשר בהארכות, אך עוד לא הוחלט באיזו מסגרת זה יתאפשר. החל מה-1 ביוני, ייערך שינוי לחוק "העונש המשולש", לפיו שחקן יוכל לערער על קביעת פנדל, כרטיס אדום, דחיפה של שחקן יריב ובמקרים של עבירות חמורות ואלימות.

ב-IFAB אשרו גם בדיקה מקיפה של החוקים, כדי לבדוק מצבים חריגים או לא עקביים. החל מיוני, לכדור מותר יהיה לנוע בכל כיוון מבעיטת הפתיחה, וניתן יהיה להגיש עזרה רפואית לשחקנים על המגרש אם נפצעו כתוצאה מעבירה שהעונש עליה הוא כרטיס צהוב או אדום.

איזי ג איזי ג'ט. הנשיא החדש של פיפ"א הלך הכי רחוק מג'ט פרטי איזי ג

אינפנטינו בוחר באיזיג'ט

בתוך כך, אינפנטינו ממשיך במאמציו להרחיק עצמו מבלאטר. הדוגמה האחרונה היא שימוש במטוס של חברת איזיג'ט לנסיעה העסקית הראשונה שלו בתפקיד, ולא במטוס פרטי או אפילו מחלקה ראשונה. אינפנטינו השתמש בשירותי חברת התעופה המוזלת למען טיסה מז'נבה לקרדיף, שם התקיימה פגישת דירקטוריון של התאחדות הכדורגל הבינלאומית. אינפנטינו טען כי לא מדובר היה במהלך מכוון להרחיק עצמו מבלאטר, אך בכל זאת העביר מסר ברור מבחינה זו שהפחית את עלויות הנסיעות.

"הגעתי היום עם טיסה של איזיג'ט, מכיוון שזו הייתה האופציה הטובה ביותר", הגיב אינפנטינו. "זו כלל לא הייתה בעיה. אנחנו אנשים נורמלים, ועלינו להתנהג כמו אנשים נורמליים. איני יכול לומר שזה תמיד יהיה ככה, אך על כולם לעבוד כדי לחסוך בעלויות. עלינו להיות אחראיים בנוגע למה שאנחנו עושים עם הכסף".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות