אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"ח: "עיצומי עובדי חברת החשמל בסערה באוקטובר - חציית קו אדום" ציילום: צביקה טישלר

דו"ח: "עיצומי עובדי חברת החשמל בסערה באוקטובר - חציית קו אדום"

כך קובע הצוות של משרדי האוצר והאנרגיה לבדיקת תפקודה של החברה בסופה - שבעטיה נותקו מחשמל כרבע מיליון אזרחים; עוד נכתב כי מדובר ב"ניצול כוח לרעה"

06.03.2016, 14:19 | ליאור גוטמן

'''הצוות קובע כי הוא רואה בעיצומי עובדי חברת החשמל בזמן חירום, בהובלת ארגון העובדים היציג, חציית קו אדום וניצול כוח לרעה, שהוביל לפגיעה בצרכני החברה בזמן רגיש. עיצומי העובדים גרמו לשבירת האמון בין חברת החשמל לבין הצרכנים והעיבו על הטיפול באירוע כולו'' - כך קובע צוות הבדיקה של משרדי האוצר והאנרגיה לבדיקת תפקודה של חברת החשמל בסופה באוקטובר האחרון.

הסופה הפילה את רשת החשמל באזור השרון וגרמה ליותר מ-250 אלף איש לשבת בחושך, חלקם מעל ארבעה ימים. בראשות הצוות עמד מנכ''ל משרד האנרגיה שאול מרידור.

גם הנהלת חברת החשמל לא יוצאת נקייה. ''נתונים סדורים על ניוד צוותי העבודה מאזור לאזור אינם נגישים דיים, אף להנהלת חברת החשמל, גם לצורך תחקור האירוע והפקת לקחים ביחס לניהול אירועי חירום'', נקבע. "לכן, 'הצוות ממליץ לערוך תיעוד של תמונת המצב בעת חירום על מנת שתאפשר לנהל את הצוותים בשטח, תיעוד של ניהול אירועי חירום וחירום בשגרה ולהגדיר צוותים ייעודיים לטיפול מיידי במפגעים דחופים''. הצוות מקנח בהמלצה נוספת לשיפור הקשר עם הרשויות המקומיות.

משפחת חזי מרחובות בעת הפסקת החשמל בסערה, צילום: שאול גולן משפחת חזי מרחובות בעת הפסקת החשמל בסערה | צילום: שאול גולן משפחת חזי מרחובות בעת הפסקת החשמל בסערה, צילום: שאול גולן

''אני מצפה מחברת החשמל ללמוד את הדו"ח ולהסיק ממנו את המסקנות הדרושות כדי לצמצם את הפגיעה הנרחבת במשקי הבית והתעשייה במצבים חריגים כאלו בעתיד. יש לציין כי במהלך העבודה כבר הנחנו את חברת החשמל והגורמים הרלוונטיים, להתחיל וליישם את הממצאים העיקריים שעלו בבדיקה", אמר מרידור.

חברת החשמל מסרה בתגובה: "חברת החשמל מברכת על מסקנות ועדת הבדיקה של אירוע מזג האוויר היוצא הדופן בקיצוניותו .חברת חשמל ביצעה ביוזמתה וללא קשר לוועדה, הליך בדיקה והפקת לקחים יסודי ומעמיק, אשר לקחיו הופנמו ויושמו כבר באירועי מזג האוויר שבאו בעקבות אותו אירוע. עם זאת, חברת החשמל תלמד את מסקנות ועדת הבדיקה ותפעל בהתאם להמלצותיה. המטרה שלנו היא לייצר ולספק חשמל אמין ללקוחות שלנו. ואנחנו מברכים על כל מה שיסייע לנו בכך".

הוועד סירב להתייחס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
למה פיצוי?
למה מישהוא חושב שמגיע פיצוי? על מה? על כי הבאנו את כלל הציבור לישיבה בחושך? נו אז מה? בואו תראו את הצד החיובי שבדבר. גרמנו לכם לשבת כל המשפחה ביחד. זמן איכות הבאנו את הזוגות השונים לידי עשית ילדים נוספים (זה טוב למדינה) גרמנו לכם לחשבון חשמל קטן יותר. רווח נקי לכיס. חסכתם את הכסף לביבי סיטר שלא בא. חיסכון בהוצאות. ועוד כהנה וכהנה נו אז על מה אתם רוצים להלין?
עובד חברת חשמל בכאילו  |  06.03.16
4.
כך בדיוק יראו חיינו לאחר ההפרטה. לבדוק מה חלקה של הרשות בנושא.
מנכ"ל חברת החשמל לשעבר עמוס לסקר, ציין בראיון עמו שאינו רואה בעיה בשירות תוך 24 שעות ומעלה, בשיחה על ההפרטה. יש לחקור לא רק את חלקה של חברת החשמל. צריך לחקור גם את חלקן של רשות החשמל, האוצר והממשלה בנדון.
אחד העם  |  06.03.16
לכל התגובות