אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה הצעת חוק נגד סגירת סניפי בנק צילום: דוברות הכנסת

אושרה הצעת חוק נגד סגירת סניפי בנק

ועדת שרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת ח"כ איתן כבל, לפיה הבנקים יידרשו להודיע למפקח על הבנקים על כוונתם לסגור סניפים 60 יום לפני מועד הסגירה והמפקח יוכל להתנגד לסגירתם

06.03.2016, 16:07 | רוני זינגר

ועדת שרים לענייני חקיקה אישרה הבוקר הצעת חוק המאפשרת למפקח על הבנקים שלא לאשר סגירת סניפי בנק. הצעת החוק שהגיש ח״כ איתן כבל, עליה חתומים שורה של חברי כנסת מימין ומשמאל, מבקשת לשנות את המצב כיום לפיו אין באפשרות המפקח על הבנקים יכולת להתנגד להחלטה של בנק אם לפתוח או לסגור סניפים.

כיום הסמכות הנתונה למפקח היא לתת לבנק היתר סניף או לבטל היתר, איך אין לו סמכות למנוע מבנק לסגור סניפים. על פי ההצעה יידרשו הבנקים להודיע למפקח על כוונתם לסגור סניפים 60 יום לפני מועד הסגירה והמפקח יוכל להתנגד לסגירת הסניפים.

חדוה בר , צילום: דפנה טל חדוה בר | צילום: דפנה טל חדוה בר , צילום: דפנה טל

כאמור ועדת שרים לענייני חקיקה אישרה את ההצעה שתגיע בקרוב לדיון ואישור בכנסת: "כולנו זוכרים את אמו של שר האוצר מפגינה מול הכוונה לסגור את סניף הבנק שלה בגבעת אולגה, אז כעת נכניס את העניין לפיקוח ולא נאפשר לסגור סניפים רק כי הבנק החליט שזה מתאים לו", אמר כבל והוסיף "הבנקים לא יכולים לעשות ככל העולה על רוחם ולהחליט על סגירת סניפים שפוגעת בעיקר באוכלוסיות מוחלשות…חשבו על הקשיש שפתאום סגרו לו את הסניף וכעת הוא נאלץ לטרטר את עצמו וגם לשלם עבור נסיעות באוטובוס רק כדי להגיע לסניף החדש…", מסר כבל.

עוד חתומים על הצעת החוק גם חברי הכנסת דוד ביטן, יצחק וקנין, דב חנין, עבד אל חכים חאג׳ יחיא, נחמן שי, טלי פלוסקוב, זהבה גלאון משה גפני ואחרים - ייצוג מכלל סיעות הכנסת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
כל הכבוד, בחולון נסגר סניף של מזרחי
באמצע שכונה קשת-יום, ואז נפתחו שני סניפים מרחק 200 מטר אחד מהשני בשכונה החדשה. תודה באמת, אספר את זה לכל הלקוחות שבאמת צריכים אוטובוס כדי להגיע לסניף החדש. אגב, הסניף הישן היה בגודל קופסת קרטון ובאיזור לא עשיר, כך שהרבה כסף לא נחסך שם. בעיקר הרעת השירות ללקוחות הותיקים.
שרית , חולון  |  07.03.16
2.
רבאק, נשאר סניף אחד של בנק פועלים בהוד השרון, עיר של 50 אלף תושבים.
סגרו את הסניף במגדיאל אחרי עשורים, פישלו בהעברת הנתונים ועשו בעיות על ימין ועל שמאל. הייתי צריך להגיע לסניף היחידי שלהם ששרד בזמן הכמה ימי חופש שהיו לי במדינת פח שלנו, ולהתמודד עם ערימת עובדים לא יוצלחת כמותה לא ראיתי זה זמן רב. הגעתי ב8:20 בבוקר, 10 דקות לפני הפתיחה, עדיין חיכיתי בתור, לפחות עובדת אחת במחלקה האישית התייחסה אלי כמו למטומטם, האחראית עליה התייחסה אלי כמו לזבל שמבזבז את זמנה. אני שונא את המדינה הזאת, הכל פה מתנהל בצורה מפגרת, והלקוח תמיד טועה, זה אחרי שהלקוח הזה לקוח של הדבילים האלה כבר 13 שנים והעברתי דרכם מאות אלפי שקלים והחזרתי בשלווה הלוואה על רכב במלואה. לעומת זאת, HSBC פה, הסניף הכי עמוס בעיר, מכניס אותי לפגישה עם הבנקאית בלי תור, מציע לי קפה שאני לא שותה, ומתייחס אלי כמו בנאדם, למרות שאני חבר שם בקושי כמה חודשים. פתחו לי חשבון בנק והנפיקו כרטיס אשראי בלי לשאול שאלות על בסיס מכתב אומלל מהאוניברסיטה שאומר שאני הולך לקבל XYZ בשנה הקרובה. נתנו לי מסגרת פסיכית של 15 אלף שקל שלא ביקשתי ואם כל זה לא מספיק, הם לא לוקחים עמלות על כלום חוץ מהעברת כספים לחו"ל וגם זה- הפלא ופלא, לוקחים שליש מבנק הפועלים. אני ממש רוצה לשטח פה ערימת קללות על דרך ההתנהלות הדפוקה במדינת ישראל ועל היחס המזלזל, אבל במקום זה, אחרי שאני אגמור לשלם את הרופא שיניים שטיפל בי בחופשה בישראל וקנס אותי באלף שקל, אסגור את החשבון שלי בישראל, ובדרך החוצה אבצע כמה תנועות מגונות כמו שהצד היותר ישראלי שלי שממנו עשיתי טובה והתעלמתי רוצה לעשות כבר מספר שנים. והשהאחרון יסגור את האור,.
....  |  06.03.16
1.
מתייעלים,
המפקחת על הבנקים אומרת שהבנקים לא יעילים,אז מה חשבתם שמנהלי הבנקים . יקבלו 50,000 אלף לחודש כדי להיות יעילים ,מה פתאום , הם יפטרו עובדים, ככה יהיו יעילים היום יש מושג חדש בכלכלה ,תעשה פחות תרוויח יותר .לכן הם סוגרים סניפים. הבנקים ימשיכו לסגור סניפים למרות החוק כי המפקחת תאשר להם. אין סולידריות חברתית. אין עתיד לצעירים איפה ילכו לעבוד הכל כסף כסך כסף כסך.
עמרם הגיבור , הדרום  |  06.03.16