אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות השידור החדשה עשויה להתחיל לפעול באופן הדרגתי בעוד שלושה חודשים צילום: עומר מסינגר

רשות השידור החדשה עשויה להתחיל לפעול באופן הדרגתי בעוד שלושה חודשים

כך הודיע מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר. ההצהרה באה בניגוד גמור לעמדה הקודמת של המשרד, שהמליצה לתקן את החוק ולדחות בשנה את פתיחת רשות השידור

06.03.2016, 18:56 | אלירן מלכי

מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, אמר היום (א') כי המשרד בוחן אפשרות שהתאגיד החדש יחל את שידוריו באופן הדרגתי בעוד שלושה חודשים. הצהרתו של פילבר באה בניגוד גמור לעמדה הקודמת של משרד התקשורת מלפני שבועיים שהמליצה לתקן את החוק ולדחות בשנה את פתיחת רשות השידור. כעת, במשרד התקשורת משנים את עמדתם וקובעים כי הרשות תחל את שידוריה בעוד שלושה חודשים באופן חלקי בערוץ 1 וברדיו, עם תיקון משמעותי שבמהלך השנה הראשונה לפחות יתאפשר לערוץ להתקשר עם הפקה חיצונית לשידורי אקטואליה וחדשות, מה שמקצר באופן משמעותי את ההכנות שלו לשידורים.

קראו עוד בכלכליסט

שלמה פילבר מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר מנכ"ל משרד התקשורת

נכון להיום, התאגיד צריך לגייס כ-800 עובדים כאשר מחצית מהם משתייכים לערוץ הראשון. מנכ"ל רשות השידור, אלדד קובלנץ, הצהיר בעבר מספר פעמים כי הרשות אינה מוכנה לשידורים בראשון באפריל וזקוקה לפחות לעוד שנתיים. הרשות מתקשה לגייס את כוח האדם שהיא זקוקה לו ונתקלת בקשיים לקבל את התקציב להפקות מקור. אחת הסוגיות הבעייתיות זה המשא ומתן על מושב הקבע של התאגיד החדש שנכון להיום עדיין לא הסתיים. גורמים בתאגיד החדש הבהירו בעבר כי אם משרד התקשורת ידחק בהם לעלות לאוויר מוקדם מהצפוי, השידורים יתמקדו בתוכניות ממוחזרות מארכיון רשות השידור. אך כעת, משהתאפשר להם להתקשר עם ספקי תוכן חיצוניים, התאגיד אמור לעלות לאוויר ללא הפרעות נוספות.

הצעד האגרסיבי של משרד התקשורת מסמן נקודת מפנה בגישתו לרפורמה. משרד התקשורת החליט להציל את הרפורמה שהחלה להתפרק ולהכריח אותה להתקיים בכל זאת. בין אם הרפורמה תהייה מוצלחת או תיכשל, היא תימדד לאחר שיחלו השידורים בראשון ליולי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות