אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתם הסכם סופי מול מחזיקי האג"ח של דואר ישראל צילום: אוראל כהן

נחתם הסכם סופי מול מחזיקי האג"ח של דואר ישראל

במסגרת ההסכם תופחת הריבית מ-4.63% ל-3.88% ולמול זה התחייבה דואר ישראל לשעבד כלפי מחזיקי האג"ח נכסים בהיקף של 90% ביחס ליתרת האג"ח. מחזיקי האג"ח יסירו גם התנגדותם למכירת נכסים של דואר ישראל

06.03.2016, 19:47 | רעות שפיגלמן

דירקטוריון דואר ישראל אישר היום (א') הסכם עם מחזיקי האג"ח של החברה, זאת לאחר שאסיפת מחזיקי האג"ח אישרה ביום חמישי האחרון את ההסכם.

קראו עוד בכלכליסט

חזי צאיג , צילום: אוראל כהן חזי צאיג | צילום: אוראל כהן חזי צאיג , צילום: אוראל כהן

במסגרת ההסכם תופחת הריבית מ-4.63% ל-3.88% ולמול זה התחייבה דואר ישראל לשעבד כלפי מחזיקי האג"ח נכסים בהיקף של 90% ביחס ליתרת האג"ח. עוד הסכימו מחזיקי האג"ח על הסרת התנגדותם למכירת נכסים של דואר ישראל והסרת שעבוד שלילי על נכסי דואר ישראל. לפני הסרת השעבוד השלילי דואר ישראל היתה צריכה לקבל את הסכמת מחזיקי האג"ח לשעבוד נכסים של דואר ישראל למלווים אחרים. כאמור, איסור זה הוסר.

האג"ח הונפק בשנת 2010 ומשלם את החזרי החוב פעמיים בשנה עד 2021. היקף יתרת האג"ח עומד על 260 מיליון שקל.

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל: "אישור ההסכם עם מחזיקי האג"ח מהווה נדבך משמעותי נוסף בהיחלצות החברה מהמשבר הכלכלי-ארגוני אליו נקלעה בשנים האחרונות. אישור ההסכם ע"י מחזיקי האג"ח מוכיח כי גם בשוק ההון רואים את סימני היציאה מהמשבר של החברה, ואני בטוח כי המשמעויות הכלכליות של הסכם זה, יסייעו לנו להמשיך ולהשקיע בשיפור התוצאות העסקיות, לצד שיפור ניכר בשירותי החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות