אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלך לעולמו האיש שהמציא את האימייל צילום: רויטרס

הלך לעולמו האיש שהמציא את האימייל

ריי טומלינסון פיתח ב-1971 מערכת שמאפשרת לשלוח הודעה לכתובת ספציפית והיה אחראי גם על הבחירה בסימן ה-@ להפרדה בין שם המשתמש לבין כתובת השרת

07.03.2016, 11:05 | נמרוד צוק

ריי טומלינסון, ממציא האימייל המודרני, הלך ביום שבת לעולמו, כך מדווחת סוכנות הידיעות AP. טומלינסון היה בן 74 במותו.

קראו עוד בכלכליסט

טומלינסון פיתח את מערכת האימייל של רשת ארפאנט, הרשת התקשורת הצבאית האמריקנית ששימשה בסיס לפיתוח האינטרנט בהמשך הדרך. לפני הפיתוח של טומלינסון, ניתן היה לשלוח הודעות אימייל רק בין משתמשים שונים שהתחברו לאותו השרת. בין היתר, טומלינסון הוא זה שהגה את השימוש בסימן ה-@ להפרדה בין שם המשתמש לבין כתובת השרת ופתח את הדרך לרשת גלובלית של שרתים בה כל אחד יכול לשלוח הודעה לכל משתמש אחר, כמו זו שאנו מכירים ומשתמשים בה כיום.

ריי טומלינסון. לא שמר את האימייל הראשון בעולם, צילום: רויטרס ריי טומלינסון. לא שמר את האימייל הראשון בעולם | צילום: רויטרס ריי טומלינסון. לא שמר את האימייל הראשון בעולם, צילום: רויטרס

טומלינסון שלח כך את האימייל הראשון בעולם ב-1971, אך הוא לא שמר העתק שלו. האימייל כלל טקסט אקראי האופייני להודעות הטסט שנשלחו אז במסגרת בדיקות המערכת, ועל פי רוב הגרסאות כלל את מחרוזת התוים QWERTYUIOP.

טומלינסון נולד בעיירה אמסטרדם שבמדינת ניו יורק וגדל באיזורים הכפריים של המדינה. הוא סיים תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה באונ' RPI (המכון הפוליטכני רנסלר) ב-1963 ועבד בשיתוף פעולה עם IBM עוד במהלך לימודיו. לאחר מכן עבר ללמוד ב-MIT ולקח שם חלק בפיתוח אחד ממערכות סנתוז הדיבור הראשונות בהיסטוריה.

עבודתו על ארפאנט החלה כאשר עבד בחברת המחקר הטכנולוגי BBN ופיתח את מערכת ההפעלה TENEX, את תוכנת ניהול הרשת של ארפאנט, מערכת להעברת קבצים בין מחשבים ברשת ויישום של פרוטוקול טלנט. לאחר מכן עבר לעבוד אצל Raytheon שרכשה את BBN ב-2009, ושם עבד עד יום מותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות