אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבקר הפנים של הליכוד ליו"ר מטה הבחירות פילבר: השב מיליונים למפלגה צילום: דובר משרד התקשורת

מבקר הפנים של הליכוד ליו"ר מטה הבחירות פילבר: השב מיליונים למפלגה

המבקר שי גלילי קובע כי על פילבר, כיום מנכ"ל משרד התקשורת, להחזיר 8.3 מיליון שקל מכיסו, לאחר שאישר חריגה בתקציב הבחירות; גלילי גם טוען שפילבר שיגר לעבור איומים ואזהרות כי יתבע אותו אם יטיל בו דופי

07.03.2016, 12:58 | רוני זינגר

מבקר הפנים של הליכוד שי גלילי דורש ממנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, ששימש כיו"ר מטה הבחירות של הליכוד וגזבר המטה, להשיב 8.3 מיליון שקל, כסכום הגירעון שאליו נקלעה המפלגה בגין מערכת הבחירות האחרונה.

גלילי קיבל טענת חברי מרכז הליכוד שטענו בפני ועדת הביקורת של המפלגה כי תקציב הבחירות שאושר לשימוש מטה המפלגה בבחירות עמד על 36 מיליון שקל, אך למרות זאת אישר פילבר בשבתו כגזבר חריגה של 8.3 מיליון שקל נוספים. על פי ההחלטה יחויב פילבר לשלם את החוב בחיוב אישי.

המבקר קובע כי "שלמה פילבר כיהן כנושא משרה במסגרת הבחירות לכנסת ה-20, במסגרת הליכי בחירות אלה, ועדת הכספים במפלגה אישרה לטובתו של מר פילבר סכום תקציבי של 36 מיליון שקל… כעת ולאחר תום מסכת מערכת הבחירות התברר כי מטה הבחירות בראשותו של פילבר התחייב ואף ביצע תשלומים בסך של כ-45.5 מיליון שקל חרף ההגבלה שהוצבה באופן מפורש מצד ועדת הכספים שבמזכירות המפלגה…״. כמו כן נטען כי פילבר ידע כי הוא חורג מסמכותו בהגדלת החריגה התקציבית.

חברי מרכז הליכוד , צילום: מיכאל קרמר חברי מרכז הליכוד | צילום: מיכאל קרמר חברי מרכז הליכוד , צילום: מיכאל קרמר

מהחלטת גלילי עולה כי פילבר עצמו זילזל בהחלטה. גלילי מתאר בהחלטתו כי פנה מספר פעמים לפילבר וביקש להעביר אליו את מסקנות הבקרה, אך פילבר סירב לקבל את דבר הדואר - כך מסרה גם מזכירתו של פילבר לגלילי.

בהמשך, כותב גלילי כי פילבר הודיע לו ש"אין בכוונתו לתת מענה או תשובה עניינית לעובודת הלכאוריות הואיל ותוכן הפניה התבסס על שמועות והיות כבר גובשה נגדו דעה קדומה מצד המוסד לביקורת", וכן טען כלפי גלילי כי גילה רשלנות ואי

הבנת מקצוע ביקורת הפנים.

עוד כותב גלילי, כי פילבר טען כלפיו כי פנייתו אליו היא "משהו בין עיתונאי חובבן לשופט מתוסכל מאשר פניה של מבקר פנים מקצועי למבוקר" עוד כותב גלילי כי פילבר שיגר לעבור איומים ואזהרות כי יתבע אותו באם יטיל בו דופי או כתם.

בהמשך בוחן גלילי את התנהלות פילבר וכותב: "הנני לקבוע באופן לכאורי כי פילבר נמנע מלגלות לחברי ועדת הכספים במזכירות המפלגה כי חרג מן התקציב הראשוני שהוקצה לרשותו… בכך פגע בחופש שיקול הדעת של חברי ועדת הכספים ואף זכה לקבל מבוקשו תוך ביצוע של עבירה פלילית בדמות קבלת דבר במרמה וכן תוך ביצועה של עבירה מסוג הפרת אמונים של נושא משרה בתאגיד".

המלצות גלילי נשלחו למנכ"ל המפלגה גדי אריאלי. 

פילבר דחה את הטענות נגדו וטוען כי גלילי רודף אותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות