אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשים מנהלות קרנות גידור טוב מגברים, אך מתקשות בגיוס הון צילום: שאטרסטוק

נשים מנהלות קרנות גידור טוב מגברים, אך מתקשות בגיוס הון

מחקר חדש מלמד ששווי הנכסים שנשים מנהלות בקרנות קטן ב־22 מיליון דולר בממוצע מהנכסים שבניהול גברים בענף. התקשורת נוטה להתעלם מהצלחת הנשים בתפקיד

07.03.2016, 21:22 | שירות כלכליסט

נשים ששברו את תקרת הזכוכית של עולם הפיננסים והגיעו לנהל קרנות גידור מתקשות לגייס הון — כך עולה ממחקר שנערך באוניברסיטת נורת'איסטרן שבבוסטון, ארה"ב. על פי ממצאי המחקר שנערך בבית הספר למינהל עסקים באוניברסיטה, אף שלא נמצא הבדל סטטיסטי מובהק בביצועים של קרנות גידור שנשים מנהלות לעומת קרנות שגברים מנהלים, ואף שלנשים יש יתרון קל, היקף הנכסים שהן מנהלות קטן במידה ניכרת. לפי המחקר ניהלו נשים הון של 115 מיליון דולר בממוצע בקרנות גידור, לעומת הון ממוצע של 137 מיליון דולר בקרנות שניהלו גברים.

המחקר התבסס על נתונים שהצטברו בסוכנות תומסון רויטרס על הביצועים של קרנות גידור בשנים 1994–2013.

מחברי המחקר ראג'ש אגראוול וניקול בויסון סבורים שאחת הסיבות לכך היא שקרנות המנוהלות על ידי נשים זוכות לפחות תשומת לב תקשורתית. סברה זו מתבססת על בדיקה רחבת היקף שביצעו החוקרים במאמרים על קרנות גידור שפורסמו בעיתונות בין שנת 2000 ל־2014. הם מצאו שמתוך 600 אלף מאמרים בנושא, 102 בלבד עסקו בקרן גידור בניהולה של אישה. נוסף על כך, רק ב־47 כתבות עסקו בכך שלקרנות הגידור של נשים ביצועים טובים משל הגברים, וב־74 הכתבות האחרות עסקו בעיקר במשפחה, בגיוון מגדרי ובנושאים אחרים.

המחקר ספג ביקורת על כך שגודל המדגם היה קטן יחסית, אך בויסון הסבירה ל"וול סטריט ג'ורנל" כי הסיבה לכך היא שמספר קרנות הגידור שנשים מנהלות קטן.

"המספר הקטן של קרנות המנוהלות על ידי נשים לא משנה את התוקף של שיטת הבדיקה", הדגישה. "הנקודה היא שלא בחרנו קרנות באופן אקראי והשתמשנו במידע שיש לנו על ביצועיהן, אלא בחרנו רק קרנות שיש לנו מספיק מידע מהן", אמרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות