אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש עיריית באר שבע: פריפריה זה רק בראש צילום: ישראל יוסף

ראש עיריית באר שבע: פריפריה זה רק בראש

רוביק דנילוביץ' תקף בכנס באוניברסיטת ת"א על הנגב את התנהלות המדינה ביחס לדרום: "מבזבזת זמן". לדבריו, "אנחנו המרכז"

07.03.2016, 23:43 | ליאור גוטמן

"אוי ואבוי אם המדינה תנווט את כולם לאזורי הביקוש. זה לא ייתכן. מדינה צריכה סדר עדיפויות ולקבל החלטות לא פשוטות". כך אמר ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' בכנס מפגש המהלך האסטרטגי של מכון אלי הורביץ לניהול אסטרטגי בפקולטה לניהול אוניברסיטת תל אביב, בשיתוף GIL CSC, פועלים שוקי הון ו"כלכליסט" בנושא מחוללי צמיחה בנגב.

לדבריו, "פריפריה זה מושג שהוא רק בראש ומי שחושב ככה יהיה פריפריה כל החיים. אנחנו המרכז, ואם תיצור הזדמנויות, יבואו כולם. לפני ארבע שנים צחקו עלינו, והיום כל התקשוב והסייבר מגיעים לבאר שבע עם ירידת צה"ל לנגב".

יאיר סרוסי, צילום: אוראל כהן יאיר סרוסי | צילום: אוראל כהן יאיר סרוסי, צילום: אוראל כהן

בהתייחסו להחלטות הנדרשות לדעתו מהמנהיגות הלאומית אמר כי "הבנו שהאויב הכי גדול שלנו הוא הזמן ומדינת ישראל בזבזה זמן בכל מה שקשור לנגב. הביטוי ציונות לא יביא מפעלים ותעשייה לנגב כי האנשים הצעירים יחפשו אתגרים ועיר שלא תציב כאלה תאבד אותם".

את הכנס הנחה דיקאן הפקולטה לניהול פרופ' משה צבירן, שאמר ש"פעם באר שבע היתה מקום שעוברים אליו בדרך למילואים או לאילת. אין רכבת, אין תחבורה מסודרת. היום אני רואה איך העיר מתפתחת שנה אחרי שנה. באר שבע הפכה לעולם אחר והנגב מתפתח בצורה מדהימה ואיני יודע איך היה נראה עולם הסייבר־הייטק בלעדי ההשקעה הזו".

יו"ר בנק פועלים יאיר סרוסי אמר שהוא חשב "על איך מקדמים את הנגב ולחשוף את המשקיעים. באר שבע היא בירת הנגב והמשמעות היא שנסמכים עליה שהיא מזינה את הישובים. יש כיום בנגב ראשי רשויות עם חזון מצוין", הוסיף. המשנה למנכ"ל כיל דני חן אמר בכנס כי "אנו סובלים מחוסר יציבות רגולטורית ומסביבת מס גבוהה, עם חוסר יכולת לדעת מה יהיה עם הזיכיון שלנו. אם תהיה יציבות, נשקיע 6 מיליארד שקל בישראל". לדבריו, "אי ודאות עסקית מונעת מאיתנו השקעות בישראל ודוחפת אותנו החוצה".

יו"ר קרן נוי פיני כהן התייחס למעבר צה"ל לנגב: "עבורי מעבר צה"ל לנגב זה הנגב האמיתי, מדובר ב־40 אלף חיילים". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות