אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלום שמחון נגד נאמני מגה: מבקש מביהמ"ש לאשר מכירת מגה ל-10 רשתות קמעונאיות צילום: עמית שעל, עומר מסינגר

שלום שמחון נגד נאמני מגה: מבקש מביהמ"ש לאשר מכירת מגה ל-10 רשתות קמעונאיות

שר הכלכלה לשעבר ומנכ"ל משרדו לשעבר מבקשים לאשר לרשתות הקטנות ובהן סופר דוש, מחסני השוק וסופר ספיר לגשת לחדר המידע של מגה במטרה לרכוש את החברה כמקשה אחת ולחלק ביניהם את 127 סניפיה בניגוד לעמדת נאמניה

08.03.2016, 10:03 | נורית קדוש

שר הכלכלה לשעבר שלום שמחון פועל לעקוף את נאמני מגה. ל"כלכליסט" נודע כי נוכח התנגדות הנאמנים לעסקה שמבקש שמחון להוביל, במסגרתה תימכר מגה כמקשה אחת ל-10 רשתות שאחר כך יחלקו ביניהן את סניפיה, פנה אתמול השר לשעבר באמצעות עו"ד דוד פורר לבית המשפט המחוזי בלוד בבקשה להורות לנאמנים לאפשר לרשתות אלו גישה לחדר המידע של מגה.

קראו עוד בכלכליסט

למרות התנגדות נאמני מגה רו"ח גבי טרבלסי ועורכי הדין אהוד גינדס ואמיר בר טוב לפתיחת חדר המידע לרשתות הקטנות ובהן מחסני השוק, סופר דוש, סופר ספיר ועוד שאין ביכולתן לרכוש את כל 127 סניפי מגה, פנה שמחון לרשות ההגבלים וביקש את אישורה לגיבוש הקבוצה.

מי שסייע לשמחון הוא שלומי פריזט, הכלכלן הראשי לשעבר של רשות ההגבלים, שפעל לקבל את אישורה בנושא והתנהל מול נאמני מגה. מי שקישר בין שמחון לפריזט הוא לא אחר משרון קדמי, מנכ"ל משרד הכלכלה לשעבר ושותפו העסקי בהווה של שמחון.

רשות ההגבלים שהתנגדה לפני כחודש למהלך דומה שניסה אייל ויקטורי להוביל, נתנה את הסכמתה לשמחון, ככל הנראה על רקע הוצאת רשת יינות ביתן, המהווה רשת גדולה, מקבוצת הרשתות הקטנות. אלא שגם אישור רשות ההגבלים לא הביא לשינוי בעמדת נאמני מגה. בעקבות כך, פנה שמחון, יממה לפני סגירת המכרז למכירת מגה הערב, וביקש "להורות לנאמנים לאפשר לו גישה לחדר המידע". שמחון ציין בבקשה כי הוא מייצג קבוצה של 10 רשתות שכל אחת מהן מבקשת לקנות מספר סניפים של מגה ובדרך זו לצמוח.

נאמני מגה. מעוניינים למכור את הרשת לקונה יחיד כמקשה אחת, צילום: עמית שעל נאמני מגה. מעוניינים למכור את הרשת לקונה יחיד כמקשה אחת | צילום: עמית שעל נאמני מגה. מעוניינים למכור את הרשת לקונה יחיד כמקשה אחת, צילום: עמית שעל

שמחון אף העריך כי ערכה הכולל של מגה בעיני קבוצת הרשתות שהוא מייצג יהיה גבוה משמעותית מכפי שקונה יחיד יאות לשלם. "ערכה של ההצעה שתתקבל מקבוצת הרוכשים צפוי להשיא את התקבולים לקופת הנושים, בניגוד להצעות אחרות שאולי יוגשו". שמחון מתאר בפנייתו לבית המשפט גם את התנגדות הנאמנים שמינה אותו בית משפט: "מיד לאחר קבלת אישור ההגבלים העסקיים, פנה שמחון לנאמנים, ביקש גישה לחדר המידע ונענה בשלילה. היום (ב') התבצעה פניה נוספת לנאמנים על מנת להבין את הסיבה לסירוב. התנגדותם של הנאמנים נובעת מרצונם למכור את מגה כמקשה אחת, מתוך מטרה שכך תמשיך להתקיים גם בעתיד, בעוד שמחון פועל לרכוש את הרשת כמקשה אחת ומיד לחלקה ל-10 חלקים. שמחון ביקש מבית המשפט לכפות על הנאמנים את פתיחת חדר המידע לקבוצה: "ככל שהנאמנים עומדים על סירובם, מתבקש בית המשפט להורות להם לאפשר זאת".

הערב בשעה 18:00 צפוי המכרז למכירת מגה כמקשה אחת להסגר, לאחר שנדחה פעמיים. עד כה, לא ברור האם יוגשו הצעות לרכישת מגה כמקשה אחת, זאת נוכח הוצאותיה הגבוהות של הרשת, בעיקר על שכר דירה ושכר עובדים.

אייל אלי, יו"ר ועד עובדי מגה מסר: "ועד עובדי מגה לא יאפשר בשום אופן את מכירת הרשת בחלקים או לקבוצת רוכשים שיחלקו ביניהם את הסניפים, ומחזק את ידי הנאמנים על כוונתם למכור את הרשת כמקשה אחת. הועד קיבל הבוקר הבטחה מהנאמנים שבכוונתם למכור את הרשת בשלמותה והם לא יאפשרו לקבוצת הרוכשים לרכוש את הרשת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות