אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט מתרחבת בישראל: מחפשת קרקע להקמת מרכז פיתוח צילום: בלומברג

מיקרוסופט מתרחבת בישראל: מחפשת קרקע להקמת מרכז פיתוח

חברת מאן נכסים המלווה את ענקית הטכנולוגיה בחיפוש אחר נכס מתאים פרסמה היום מודעה לפיה החברה מבקשת להקים מבנה בשטח 45-50 אלף מ"ר ו-2,200 חניות - שטח כפול מזה המשמש אותה היום

08.03.2016, 11:18 | אמיתי גזית
מיקרוסופט ישראל מבקשת לבנות קמפוס חדש עבור מרכז הפיתוח שלה הממוקם כיום בהרצליה. מאן נכסים המלווה את החברה בפרויקט, פרסמה הבוקר בקשה לקבלת מידע מיזמים ובעלי קרקע שלהם נכסים מתאמים.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי ירון שחר אנליסט במאן נכסים, מיקרוסופט מבקשת להקים מבנה בגודל 50-45 אלף מ"ר ו-2,200 מקומות חנייה. כיום משרדי החברה משתרעים על פני כ-22 אלף מ"ר (17 אלף בהרצליה, ועוד כ-5,000 למחלקת השיווק ברעננה), כך שנראה כי תוכניות הבנייה של החברה כוללות גם מחשבות על צמיחה בשנים הקרובות.

במיקרוסופט עוד לא גיבשו את המתווה הסופי, זה יגובש לאחר איסוף המידע בעקבות המודעה שפורסמה היום.

מגדלי המשרדים בהרצליה פיתוח, צילום: תומי הרפז מגדלי המשרדים בהרצליה פיתוח | צילום: תומי הרפז מגדלי המשרדים בהרצליה פיתוח, צילום: תומי הרפז

האפשרות שנוטים לכיוונה היא בניית קמפוס שבו כמה בניינים, על קרקע שמיקרוסופט תרכוש ותבנה בעצמה. אפשרות אחרת שנשקלת היא גיבוש הסכם עם חברה יזמית שתבנה את המתחם ותשכיר רק למייקרוסופט. לדברי שחר, אין כיום בארץ חברה השוכנת בקמפוס שכזה. לפני כשבוע בחרה טבע בתדהר שתבנה עבורה מתחם שכזה. מדובר בפרויקט בסדר גודל דומה לזה של מיקרוסופט ועלותו כמיליארד שקל.

במיקרוסופט לא פוסלים על הסף גם כניסה למגדל. במקרה כזה הם יזדקקו לפחות ל-20 קומות. מבחינה גיאוגרפית מיקרוסופט מכוונת לאזור שבין נתניה לרחובות, ועד ראש העין במזרח.

גורמים בענף מעריכים כי בניין אמדוקס ברעננה, שעשוי להתפנות בשנים הקרובות הוא אופציה מתאימה למיקרוספט. אפשרות אחרת היא בניין גב ים בהרצליה בו היא ממילא כבר שוכנת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות