אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רו"ח מבקש דחייה להגשת הצעות לרכישת מגה: "מנהלי סניפים מגלים עניין" צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי לכלכליסט

רו"ח מבקש דחייה להגשת הצעות לרכישת מגה: "מנהלי סניפים מגלים עניין"

רו"ח נבון חונה פנה לביהמ"ש בטענה שהוא מגבש רוכשי סניפים מתוך עובדי הרשת. לדבריו, נציגיו ניהלו שיחות עם מספר מנהלי סניפים שהביעו נכונות לרכוש את הסניף בו הם עובדים; נאמני מגה: "מדובר בבקשה חסרת בסיס המוגשת ברגע האחרון"

08.03.2016, 12:53 | נורית קדוש וזוהר שחר לוי

לצד המהלך שמוביל השר לשעבר שלום שמחון לרכישת הרשת כמקשה אחת ופירוקה לאחר מכן ל-10 חלקים בין רשתות שונות, מנסים גורמים נוספים לפעול לדחיית המועד האחרון להגשת הצעות למכירת מגה הערב.

קראו עוד בכלכליסט

רו"ח נבון חונה הגיש הבוקר (ג') בקשה לבית המשפט המחוזי בלוד לדחות ב-75 ימים את המועד האחרון להגשת הצעות לרכישת מגה. זאת לצורך גיבוש רוכשי הסניפים מתוך עובדי הרשת. לטענתו, ניהלו נציגיו שיחות עם מספר מנהלי סניפים שהביעו נכונות לרכוש את הסניף בו הם עובדים.

סניף של מגה, צילום: יריב כץ סניף של מגה | צילום: יריב כץ סניף של מגה, צילום: יריב כץ

רו"ח נבון מציע לרכוש את מגה תמורת 180 מיליון שקל ב-72 תשלומים, כלומר בשש שנים. הרכישה תתבצע באמצעות הון עצמי מינימלי של הרוכש והשלמת הרכישה בהלוואת מדינה. הסניפים יקבלו שירותי מטה שיורכב ממחלקות קניינות, כספים, שיווק והדרכה. לטענת רו"ח חונה, מתווה זה הוא הדרך הטובה ביותר לרכישת הרשת. "מודל דומה נוסה בעבר בחברות אחרות לרבות מודלים בחברות שבוצעו על ידי בהיקפים שונים והצלחתם מוכחת", מציין רו"ח חונה. 

תגובת נאמני מגה לבקשת הדחייה ב-75 יום: "מדובר בבקשה חסרת בסיס המוגשת ברגע האחרון. אנחנו נגיב בעניין לבית המשפט. המכרז לרכישת מגה יסתיים היום בשעה 18:00".

 

 

מוקדם יותר הבוקר נחשף ב"כלכליסט" כי השר לשעבר שמחון מנסה לעקוף את התנגדות נאמני מגה רו״ח גבי טרבלסי ועורכי הדין אהוד גינדס ואמיר ברטוב, באמצעות פניה לבית המשפט.

שמחון מאגד 10 רשתות קטנות ומבקש לאפשר להן לרכוש את מגה כמקשה אחת ולחלק בינהן את סניפיה. נוכח התנגדות הנאמנים, ביקש שמחון מבית המשפט לכפות על הנאמנים לפתוח בפני הרשתות האמורות את חדר המידע.

השופטת עירית וינברג נוטוביץ החליטה כי נדרשת תגובת הנאמנים באופן מיידי לבקשה. מוקדם יותר מסרו הנאמנים כי אינם תומכים בקבוצת הרוכשים ולא יאפשרו לנציגי הקבוצה כניסה לחדר המידע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות