אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תפנית בעלילה: ההחלטה שעשויה להביא להארכת המכרז לרכישת מגה צילום: דנה קופל

פרסום ראשון

תפנית בעלילה: ההחלטה שעשויה להביא להארכת המכרז לרכישת מגה

ביהמ"ש המחוזי קיבל את בקשת שר הכלכלה לשעבר שלום שמחון - לאפשר לכל אחת מ-10 הרשתות שאיגד גישה לחדר המידע שנפתח לקראת המכרז למכירת מגה. ההחלטה עשויה לחייב את הנאמנים לדחות בפעם השלישית את המועד האחרון להגשת הצעות לרכישת הרשת

08.03.2016, 16:03 | נורית קדוש וזוהר שחר לוי

שופטת בית המשפט המחוזי עירית וינברג נוטוביץ קיבלה את בקשת שר הכלכלה לשעבר שלום שמחון לאפשר לכל אחת מ-10 הרשתות שאיגד, גישה לחדר המידע שנפתח לקראת המכרז למכירת מגה.

השופטת כתבה בהחלטתה: "כנגד רכישת מסמכי המכרז ועמידה בתנאי ההזמנה להציע הצעות, תותר כניסת המבקשים לחדר המידע". מדובר בהחלטה שעשויה לחייב את הנאמנים לדחות בפעם השלישית את המועד האחרון להגשת הצעות לרכישת הרשת, בכדי לאפשר לרשתות האמורות לרכוש את מסמכי המכרז ולהכנס לחדר המידע.

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: דוד הכהן צילום: דוד הכהן  , צילום: דוד הכהן

החלטת השופטת התקבלה על אף התנגדות הנאמנים לבקשתו של שמחון. גם עמדת הכנ"ר היתה שלא לאשר לשמחון לקבל גישה לחדר המידע לכל הרשתות המאוגדות תחתיו. הכנ"ר ציין כי "המבקשים לא רכשו את מסמכי המכרז ומימלא גם לא עמדו בשאר תנאי ההזמנה להציע הצעות וזאת כשאר המציעים שעמלו תקופה ארוכה לקראת הגיע המועד להגשת הצעות המסתיים היום. משכך, אין הכנ"ר רואה מדוע יש להיעתר לבקשה באופן שיסכן את מכירתה של מלוא הפעילות ויחייב את הנאמנים לסטות מן הכללים הברורים שהותוו בהחלטות בית המשפט".

למרות הנסיונות להציג את מגה כרשת אטרקטיבית, רוכשי המכרז שנחשפו למידע הכלכלי המלא של הרשת, לא הגישו הצעות לרכישתה ביום חמישי החולף (3.3.16), שהיה המועד האחרון להגשת הצעות להימע מכך. לכן, שעתיים לפני סגירת המכרז הודיעו נאמני מגה רו"ח גבי טרבלסי ועורכי הדין אהוד גינדס ואמיר בר טוב כי "לאור בקשה של מתעניינים המבקשים להשלים פרוצדורות הנדרשות להגשת ההצעה", יידחה המועד האחרון ליום שלישי הקרוב (8.3.16).

מדובר היה בפעם השנייה שנאלצים נאמני מגה לדחות את המועד האחרון להגשת הצעות לרכישת הרשת, לאחר שגם בפעם שעברה, ככל שנקפו הימים נותרה תיבת המכרז ריקה ממעטפות הצעה. המועד הראשון שנקבע להגשת הצעות היה לפני שבועיים, ב-23.2.16. הדחייה הראשונה התקיימה אחרי שהנאמנים הגמישו מאד את מתווה הרכישה, ביחס למתווה המקורי שפרסמו שבוע קודם לכן. בשלב הראשון נדרשו הקונים לרכוש את מגה בתשלום אחד במזומן, שישמש לתשלום לנושי מגה. משחלף שבוע והקונים הפוטנציאליים לא השמיעו קולות התעניינות, התגמשו הנאמנים ופרסמו מכרז לרכישת הרשת בתשלומים רבעוניים, שיפרסו עד לשלוש שנים. כאמור, גם התנאים המקלים שהוצעו על ידי הנאמנים, שעוררו תרעומת בקרב הנושים הממתינים לקבל לפחות חלק מחוב הרשת בקרוב, לא עוררו עניין בקרב הקונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות