אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פליקר חוזר לאחור: יגבה כסף על העלאת תמונות מהירה צילום מסך: flickr.com

פליקר חוזר לאחור: יגבה כסף על העלאת תמונות מהירה

אתר שיתוף התמונות שנמצא בבעלות יאהו ביטל את השימוש החינמי באחד היישומים הפופולריים שלו: העלאה מהירה של מספר רב של קבצים

09.03.2016, 15:53 | עומר כביר
רוצים להעלות תמונות לפליקר מהמחשב? תתחילו לשלם. בצעד משונה, החליט אתר שיתוף התמונות המקרטע של יאהו לגבות ממשתמשיו כסף בעבור הזכות להשתמש ביישום העלאת התמונות שלו.

קראו עוד בכלכליסט

פליקר נוסד ב-2004, ונחשב בעבר לחלוץ בתחום שיתוף התמונות ברשת. ואולם, ניהול כושל מאז נרכש על ידי יאהו ב-2005 וניצחון מוחלט של פייסבוק, שמתפקדת כיום כאתר שיתוף התמונות הגדול בעולם, הפכו אותו מאתר מיינסטרים פופולרי לאתר נישה שומם למחצה.

 , צילום מסך: flickr.com צילום מסך: flickr.com  , צילום מסך: flickr.com

בשנים האחרונות ניסתה יאהו להחיות מחדש את פליקר באמצעות שינוי עיצובי משמעותי ופתיחת יכולות שעד אז היו בתשלום, כמו הסרת המגבלה על מספר התמונות שמוצג בפיד של המשתמש, לכלל המשתמשים. לשינויים אלו הייתה הצלחה מינורית בלבד, אם בכלל. כעת לוקחת יאהו צעד לאחור, והופכת אחת מהתכונות הוותיקות של האתר לזמינה למשתמשי הפרו בלבד.

יישום העלאת התמונות של פליק מעולם לא היה אטרקציה גדולה, אבל תמיד היה זמין בחינם ואפשר למשתמשים להעלות בקלות רבה יותר לאתר את התמונות ששמורות על מחשבם האישי, כחלופה להעלאתן מהאתר עצמו. ואולם, מעתה משתמשים שירצו לעשות בו שימוש ייאלצו לרכוש מנוי שנתי (שנמכר בימים אלו במחיר מבצע של כ-50 דולר).

לא ברור איזה תועלת מצפים ביאהו להפיק מהמהלך הנוכחי. ייתכן אמנם שהוא יסייע להגדיל במעט את הכנסות פליקר, אבל סביר יותר שמרבית המשתמשים שמעוניינים בכלי זה יבחרו לעבור לשירותים שמציעים אותו בחינם, דוגמת גוגל תמונות, במקום להיפרד לשלום מ-50 דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות