אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכרז מגה נדחה בפעם הרביעית ליום שישי בצהריים צילום: יריב כץ

מכרז מגה נדחה בפעם הרביעית ליום שישי בצהריים

לטענת הנאמנים, בעקבות ההתפתחויות האחרונות וכניסת מתעניינים נוספים המועד להגשת הצעות לרכישת רשת מגה הוארך. בתוך כך, ביהמ"ש המחוזי דחה את בקשת עובדי מגה למנוע משמחון להגיש הערב הצעה לרכישת הרשת

09.03.2016, 15:36 | נורית קדוש

מכרז מגה נדחה בפעם הרביעית ליום שישי בצהריים. לטענת הנאמנים, בעקבות ההתפתחויות האחרונות וכניסת מתעניינים נוספים המועד להגשת הצעות לרכישת רשת מגה הוארך עד ליום שישי - 11.03.2016 בשעה 13:30.

קראו עוד בכלכליסט

בתוך כך בקשת עובדי מגה מבית המשפט המחוזי בלוד למנוע משר הכלכלה לשעבר שלום שמחון ושותפיו להגיש הערב הצעה לרכישת מגה, לא נענתה בחיוב. השופטת עירית וינברג נוטוביץ קבעה כי "המדובר במתן אפשרות להגשת הצעה בלבד וככל שזו תוגש, היא תבחן לגופה, תוך התחשבות במכלול הנסיבות לרבות טענות העובדים".

החלטת השופטת התקבלה לאחר שאתמול כפתה על נאמני מגה לאפשר לשמחון ושותפיו ובראשם שלומי פריזט, לשעבר הכלכלן הראשי של רשות ההגבלים העסקיים, המייצגים 10 רשתות קטנות לרכוש את מסמכי המכרז למכירת מגה ולהגיש הצעה לרכישתה כמקשה אחת. זאת מתוך כוונה לחלק לאחר מכן את סניפיה בין אותן רשתות. הנאמנים המתנגדים למהלך זה ומבקשים למכור את מגה כמקשה אחת, מתוך כוונה שתשאר כך גם בעתיד, ניסו להקשות על שמחון להגיש הצעה באמצעות סירובם לדחות את המועד האחרון להגשת הצעות שהיה אתמול בערב, אולם השופטת אילצה אותם לדחות את סגירת המכרז ביממה.

סניף מגה בדיזנגוף סנטר, צילום: דנה קופל סניף מגה בדיזנגוף סנטר | צילום: דנה קופל סניף מגה בדיזנגוף סנטר, צילום: דנה קופל

בעקבות זאת, הגישו עובדי מגה לבית המשפט את התנגדותם ובקשה למנוע משמחון להגיש הצעה. "ההצעה מהווה מסלול עוקף להחלטת בית המשפט ולעמדת הנאמנים לפיה על מגה להמכר כמקשה אחת. החלטה עקרונית שעמדה בבסיס ההחלטה למתן צו להקפאת הליכים למגה והעיקרון לפיו פעלו הנאמנים במסגרת ההליך".

העובדים דווקא ראו בהחלטת השופטת היום איתות חיובי לפיו על המכרז להמשיך להתנהל במתכונתו המקורית. אייל אלי, יו"ר ועד עובדי רשת מגה מסר: "המשמעות של ההחלטה היא שבית המשפט לא ייתן יד להצעות רכישה שיגרמו לפיטורי העובדים, פגיעה בהסכם הקיבוצי ובהתאגדות העובדים ובעצם סולל את הדרך לרכישת הרשת כמקשה אחת, אנו מברכים על כך".

ראובן פרי, ראש חטיבת המסחר והקמעונאות בהסתדרות מסר: "נציגות העובדים, ועד העובדים וההסתדרות, יאבקו בכל הכלים העומדים לרשותם, בכל נסיון למכור את הרשת בחלקים, כך שהמשמעות לכך היא שתפורק תוך כדי חיסול חלק ניכר של העבודה המאורגנת בענף שבו העובדים הכי חלשים במשק, לא ניתן בשום פנים ואופן לתרחיש מעין זה להתממש, כל החלטה שתביא את הרשת לפירוק ולמכירה בחלקים תהיה אומללה ושערורייתית עם פגיעה אנושה במרקם יחסי העבודה במשק הפרטי בענף זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות