אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה ממליצה לסגור את התיק נגד בכיר לשעבר בפועלים שנחשד בהטרדה מינית צילום: אוראל כהן

המשטרה ממליצה לסגור את התיק נגד בכיר לשעבר בפועלים שנחשד בהטרדה מינית

היחידה הארצית לחקירות הונאה אומרת כי אין תשתית ראיות להעמיד לדין את ראש המחלקה העסקית לשעבר בבנק שמעון גל ואין ראיות שבכירים בבנק לא טיפלו בשעתו בפרשה בהתאם לחוק

09.03.2016, 17:13 | תומר גנון

היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) שבמשטרה סבורה כי אין תשתית ראיות להעמיד לדין את ראש המחלקה העסקית לשעבר בבנק הפועלים, שמעון גל, על ביצוע עבירות של הטרדה מינית ובעילה אסורה בהסכמה כלפי עובדת הבנק. 

קראו עוד בכלכליסט

מהודעה שפרסמה היום (ד') המשטרה עולה בנוסף כי לא נמצאו ראיות לכך שבכירים בבנק לא טיפלו בשעתו בפרשה בהתאם לחוק, בין היתר בניסיון לכאורה להסתירה מעיני הממסד הפיננסי והציבור. תיק החקירה יועבר למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, אשר ליוותה את החקירה, לעיון והחלטה.

שמעון גל (ארכיון) שמעון גל (ארכיון) שמעון גל (ארכיון)

ראשית החקירה בתלונה שהוגשה באוגוסט 2015 על ידי איש העסקים מוטי זיסר. הוא טען שגל, שעזב במפתיע את הבנק ביולי 2014, ביצע לכאורה עבירות כלפי מנהלת בבנק הכפופה למרותו, וכי גורמים בהנהלת הבנק עשו מאמצים לטייח את הפרשה ולהסתיר את ממצאי הבדיקה הפנימית שערכו בעניינה בראשות שופטת בדימוס. עוד טען זיסר בתלונה כי הפרשה השפיעה על החלטות שקיבלו בכירים בבנק, ואשר לא דווחו כדין. המשטרה סבורה כי בהקשר לטענות אלה לא נמצא בסיס לחשד לביצועה של עבירה פלילית.

כאמור, בסיומה של חקירה עמדת המשטרה היא כי לא התגבשה גם תשתית ראייתית מספקת לביצוע העבירות שיוחסו לגל. כמו כן לא התגבשה לדעתה כל תשתית ראייתית לכך שמי מגורמי הבנק פעל בעת הטיפול בפרשה ובהקשר לה בניגוד לחוק או פעל לטיוחה בניגוד לחוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות