אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון מאסק יתקין פאנלים סולאריים על הגג של הול פודס צילום: בלומברג

אלון מאסק יתקין פאנלים סולאריים על הגג של הול פודס

סולאר-סיטי, שמאסק הוא היו"ר שלה, תתקין עם חברת החשמל NRG את הפאנלים בסניפים ובמרכזים הלוגיסטיים של רשת הסופרמרקטים האורגניים הוותיקה בארה"ב

09.03.2016, 19:50 | שירות כלכליסט

רשת הסופרמרקטים האמריקאית הול פודס מרקט תתקין פאנלים סולאריים בסניפיה ובמרכזיה הלוגיסטיים בארה"ב - על כך דיווח "הלוס אנג'לס טיימס".

הרשת חתמה על הסכם עם ספקית השירותים הסולאריים סולאר־סיטי ועם חברת החשמל NRG אנרג'י, שיתקינו פאנלים סולאריים על הגגות של 100 מבנים שהרשת פועלת בהם בארה"ב.

רשת המזון הול פודס, צילום: בלומברג רשת המזון הול פודס | צילום: בלומברג רשת המזון הול פודס, צילום: בלומברג

החברות לא חשפו את המיקומים המדויקים שיותקנו בהם הפאנלים, אך קאתי לופטוס, שעומדת בראש חטיבת הקיימות של הול פודס, מסרה כי הרשת שואפת להתקין פאנלים סולאריים בכל האזורים שהחברה פועלת בהם. בשלב זה מותקנים פאנלים סולאריים על הגגות של 20 סניפים בלבד, ולופטוס הוסיפה כי ההתקנה תתחיל באביב.

במיזם החדש הול פודס מתכוונת להפחית את התלות באנרגיה שמקורה בדלקי מאובנים כמו פחם ונפט, ובכך לצמצם את הוצאותיה על חשמל. על פי לופטוס, הפאנלים הסולאריים בסניפים יוכלו לענות על 5% עד 20% מצורכי החשמל של החנויות בכל שנה. "אנחנו חושבים שזו דרך טובה להגן על עצמנו מפני עליות עתידיות בהוצאות האנרגיה", הסבירה. "אנחנו פועלים לטובת הסביבה, אך גם לטובת העסק שלנו". לאחר סיום ההתקנה תהפוך הול פודס לאחת מ־25 החברות המובילות בארה"ב המשתמשות באנרגיה סולארית.

ההסכמים עם הול פודס, שלה 439 סניפים בארה"ב, בקנדה ובבריטניה, מגיעים בתזמון טוב לשתי החברות, שעסקי האנרגיה הסולארית שלהן נקלעו לקשיים בעת האחרונה.

בחודש שעבר פרסמה סולאר־סיטי, שהיו"ר שלה הוא היזם המיליארדר אלון מאסק, תוצאות רבעוניות מאכזבות, לאחר שדיווחה על הפסד של 232 מיליון דולר והיקף הזמנות נמוך מהצפוי. מנכ"ל החברה לינדון ריב טען כי ההפסד נגרם בין השאר בשל עיכובים בפרויקטים סולאריים מסחריים.

 בד בבד הודיעה NRG בספטמבר על כוונתה לצמצם את ההשקעה באנרגיה מתחדשת לטובת התמקדות מחודשת בעסקי החשמל המסורתיים שלה, לאחר שהשקעה של מיליארד דולר באנרגיה מתחדשת לא סיפקה את התוצאות המצופות והיתה נטל על ביצועי המניה בבורסת ניו יורק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות