אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד האוצר השלים גיוס אג"ח בחו"ל בהיקף של 1.5 מיליארד דולר צילום: עמית שאבי

משרד האוצר השלים גיוס אג"ח בחו"ל בהיקף של 1.5 מיליארד דולר

לפי הודעת אגף החשב הכללי, מיליארד דולר גויסו בסדרה חדשה וכן הורחבה סדרת אג"ח קיימת ל-30 שנה, בהיקף של חצי מיליארד דולר

09.03.2016, 23:49 | רעות שפיגלמן

אגף החשב הכללי במשרד האוצר הודיע שהשלים הערב (ד') גיוס אג"ח בחו"ל בהיקף של 1.5 מיליארד דולר. כמיליארד דולר גויסו לסדרה חדשה - כאשר לפי אגף החשב הכללי, ההנפקה בסדרה החדשה בוצעה בעלות הגיוס הנמוכה ביותר ששילמה מדינת ישראל בדולר אי פעם, בריבית המשקפת תשואה של 2.94%.

קראו עוד בכלכליסט

עוד נמסר, כי בהנפקה נרשמו ביקושים של יותר מפי 5 מהסכום שהונפק - ביקושים של 8.3 מיליארד דולר מצידם של כ-200 משקיעים ב-30 מדינות שונות, בהן: ארה"ב, בריטניה, גרמניה, צרפת, שוויץ, סין ועוד. בין היתר, נרשמו ביקושים גבוהים בקרב משקיעים מוסדיים אסיאתיים.

הביקושים הגבוהים במהלך ההנפקה אפשרו גם את הרחבתה של סדרת אג"ח קיימת ל-30 שנה, בהיקף של חצי מיליארד דולר, ובריבית המשקפת תשואה של 4.18%. מי שבפועל השלימה במשרד האוצר את ההנפקה זו החשבת הכללית, מיכל עבאדי-בויאנג'ו. החתמים בהנפקה היו ברקליס, גולדמן זאקס וסיטי בנק.

מיכל עבאדי בויאנג מיכל עבאדי בויאנג'ו, החשבת הכללית במשרד האוצר | צילום: מיקי אלון מיכל עבאדי בויאנג

ההנפקה ה-11 במספר של מדינת ישראל שהושלמה הערב התקיימה לאחר סבב פגישות נרחב שנערך בחודשים האחרונים בין אנשי אגף החשב הכללי למשקיעים זרים בארה"ב, אירופה ואסיה. ההנפקה מהווה נקודת ייחוס לתמחור הסיכון של המשק הישראלי, ולכן קיימת חשיבות רבה לעלות הגיוס הנמוכה, שהיא סימן חיובי לאמון המשקיעים במשק הישראלי וביכולת החזר החוב שלו. ההנפקה האחרונה בדולר התקיימה בינואר 2013.

החשבת הכללית, רו"ח מיכל עבאדי בויאנג'ו התייחסה לגיוס: "הנפקת האג"ח שבוצעה לראשונה מישראל מאפשרת גמישות מירבית בתזמון ביצוע ההנפקה, בהתאם לתנאים האופטימליים השוררים בשווקים הגלובליים. כמו כן, הרחבה של סדרת אג"ח קיימת שבוצעה לראשונה במסגרת הנפקה זו מאריכה את החוב הממשלתי ומגדילה את הנזילות של איגרת החוב".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות