אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"בנק לאומי מאמין ב־EZBob, אף שזו השקעה בסיכון גבוה"

"בנק לאומי מאמין ב־EZBob, אף שזו השקעה בסיכון גבוה"

מנכ"ל לאומי פרטנרס ירון בלוך על ההשקעה בחברת ההלוואות באינטרנט הישראלית־בריטית שנחשפה בכלכליסט: "רוצים להיחשף לתחום". לאומי ואוק טרי ישקיעו 55 מיליון שקל כל אחת

10.03.2016, 09:02 | גולן חזני

עסקת איזיבוב (EZBob) שעליה פורסם לראשונה ב"כלכליסט" בשבוע שעבר נסגרה אתמול. קרן אוק־טרי ובנק לאומי באמצעות לאומי פרטנרס ישקיעו בחברה המעמידה הלוואות לעסקים 10 מיליון ליש"ט כל אחת (55 מיליון שקל). בימים אלה לאומי פרטנרס מובילה סבב השקעות בקרב גופים נוספים ששוקלים להצטרף להשקעה במסגרת הסבב הנוכחי.

איזיבוב נוסדה ב־2012. היא מעמידה הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים, כאמור, ועד היום העניקה הלוואות ל־8,500 עסקים בבריטניה ביותר מ־100 מיליון ליש"ט. ההלוואות הן מ־3,000 ליש"ט ועד 120 אלף ליש"ט ומיועדות לטווח קצר של עד חצי שנה. לחברה יש חיבור למאגרי מידע חיצוניים, שהרגולטור הבריטי מחויב לחושפם, ולאחר בדיקה על הלקוח הוא מקבל את ההלוואה, לעתים תוך שעות, בריבית של יותר מ־15% לשנה.

ההון של איזיבוב שמועמד להלוואות אלה מגיע בשתי צורות: השקעות במניות החברה, כמו אוק־טרי ולאומי פרטנרס עתה, וכן דרך מסגרות אשראי, ואוק־טרי העמידה 20 מיליון ליש"ט אשראי בעבר.

ההשקעה באיזיבוב מבחינת לאומי היא כניסה ראשונה לעסקי ההלוואות באינטרנט, ה־Lending־E. הכניסה לתחום משתלבת באסטרטגיה שהתוותה מנכ"לית הבנק רקפת רוסק עמינח לכניסה לתחום הפינטק המתפתח.

מנכ"ל לאומי פרטנרס ירון בלוך דיבר על העסקה: "בנקים בעולם הולכים לכיוון הזה, שצומח משמעותית וצפוי להמשיך לפרוח. הבנקים מעדיפים היום להתחבר לפלטפורמות מעין אלה. יש דרישה לכך מצד הלקוחות, זה תחום שאנחנו רוצים להיחשף אליו, הן אסטרטגית והן לפורטפוליו ההשקעות של הבנק".

מה הציפיות שלכם מהעסקה?

"להרוויח. מבחינתנו זו השקעה בעלת סיכון גבוה, ואנחנו מגדירים אותה כך. זו תעשייה שיכולה לעבוד מעולה, אבל גם להיעלם. זה עדיין סוג של סטארט־אפ, אבל החברה עוד תתפתח".

ירון בלוך, מנכ"ל לאומי פרטנרס ירון בלוך, מנכ"ל לאומי פרטנרס ירון בלוך, מנכ"ל לאומי פרטנרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות