אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשות לני"ע התערבה וסאמיט גייסה 75 מיליון שקל בהנפקה פרטית

הרשות לני"ע התערבה וסאמיט גייסה 75 מיליון שקל בהנפקה פרטית

מרבית הגיוס הגיע מחברת הביטוח מנורה שתהפוך לבעלת עניין בחברה. שלשום ביצעה חברת הנדל"ן הנפקה ציבורית וגייסה בשלב המוסדי 61 מיליון שקל

10.03.2016, 17:54 | אורן פרוינד

חברת הנדל"ן סאמיטשבשליטת זהר לוי גייסה היום (ה') 75 מיליון שקל בהנפקת מניות פרטית. מרבית הגיוס הגיע מחברת הביטוח מנורה שתהפוך לבעלת עניין בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

הגיוס הפרטי של סאמיט הגיע במפתיע לאחר שכבר ביצעה שלשום הנפקה ציבורית וגייסה בשלב המוסדי 61 מיליון שקל. החברה בחרה לבצע את הגיוס למרות שהתקנות של הרשות לני"ע אינן מאפשרות לבצע גיוס כלשהו בסמוך לפרסום דו"חות כספיים.

  , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק   , צילום: שאטרסטוק

סאמיט עדיין לא פרסמה את תוצאותיה לרבעון הרביעי של 2015 ועל כן הרשות לני"ע התערבה וביטלה את השלב הציבורי ולמעשה את ההנפקה כולה. מכיוון שמרבית הביקושים בהנפקה הגיעו מחברת הביטוח מנורה, בסאמיט בחרו לעקוף את תקנות הרשות לני"ע על ידי ביצוע הנפקה פרטית. את ההנפקה של סאמיט הוביל יהונתן כהן בשיתוף עם כלל חיתום. ההנפקה הפרטית זכתה לביקושים של 120 מיליון שקל.

ההנפקה הזו מצטרפת לגיוס שבוצע בשבוע שעבר על חברת הביטוח הפניקס. סאמיט ביצעה הקצאה של מניות שמהוות 3.64% מהונה העצמי להפניקס תמורת 50 מיליון שקל והפכה לבעלת עניין עם אחזקה של 5.4%. ההקצאה נעשתה לפי מחיר מניה של 18.68 שקל. הכסף הזה יחד עם הכסף מההנפקה הנוכחית ישמש את סאמיט לרכישת 16.6% ממניות כלכלית ירושלים בהנפקה שבוצעה בשבוע שעבר תמורת 245 מיליון שקל. נכון לימים אלו, כלכלית ירושלים עדיים מתנהלת ללא גרעין שליטה ומנוהלת בפועל על ידי המנכ"ל דודו זבידה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות