אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב על מגה: שמחון, רמי לוי או האחים שבע ועוזי מחלב צילום: דנה קופל

פרסום ראשון

הקרב על מגה: שמחון, רמי לוי או האחים שבע ועוזי מחלב

עד סגירת המכרז שלושה מתמודדים הגישו הצעות לרכישת הרשת: השר לשעבר שלום שמחון, הקמעונאי רמי לוי והאחים שבע ביחד עם עוזי מחלב ממשחטת עוף עוז

11.03.2016, 13:21 | נורית קדוש

המכרז לרכישת מגה נסגר היום (ו') בצהריים ולפי שעה, שלוש הצעות הוגשו לנאמני מגה. הצעה אחת היא של הקמעונאי הגדול רמי לוי; הצעה נוספת היא של ספקי הירקות והעוף האחים ששי ואילן שבע ביחד עם עוזי מחלב ממשחטת 'עוף עוז'; והצעה נוספת מהשר לשעבר שלום שמחון, שמתווך עבור 10 רשתות שמעוניינות ב-87 חנויות.

קראו עוד בכלכליסט

כחצי שעה לפני סגירת המכרז למכירת מגה שנקבעה ל-13:30, הגישה קבוצתו של שר התמ"ת לשעבר, שלום שמחון, והכלכלן הראשי של רשות ההגבלים לשעבר, שלומי פריזט, הצעה על תנאי לרכישת הרשת, בסך כולל של 226 מיליון שקל. ההצעה של שמחון היא בגובה 160 מיליון שקל לרכישת 87 סניפים תוך התחייבות על תנאי להוסיף 66 מיליון שקל לרכישת 40 סניפים נוספים, וזאת אם השמאי שימונה על ידי הנאמנים יוביל להורדת תשלום שכר הדירה. הקבוצה, שכוללת עשרה קמעונאים, מתחייבת לקלוט את כל העובדים ברשת מגה.

מימין: שלומי פריזט ושלום שמחון, צילום: עמית שעל, עומר מסינגר מימין: שלומי פריזט ושלום שמחון | צילום: עמית שעל, עומר מסינגר מימין: שלומי פריזט ושלום שמחון, צילום: עמית שעל, עומר מסינגר

גם סיטונאי הירקות והפירות האחים אילן וששי שבע, אשר רכשו את מסמכי המכרז אך לא הגישו הצעה לרכישת מגה בשבוע שעבר, חזרו בהם היום והגישו הצעה. את ההצעה הגישו האחים שבע יחד עם עוזי מחלב ממשחטת "עוף עוז". גורמים בענף העריכו היום, כי בכוונת האחים שבע ועוז לחלק את הרשת אם יזכו בה בהתמחרות ולא להפעילה בשלמותה בעצמם.

 

הצעותיהם של שמחון ושל האחים שבע, שהגיעו ממש עם סגירת המכרז, מצטרפות כאמור להצעה בגובה 150 מיליון שקל שהגיש בשבוע שעבר רמי לוי. רמי לוי והאחים שבע הם היחידים מבין 6 רוכשי המכרז שגם הגישו הצעה לרכישת הרשת. זאת בעוד ויקטורי, חגי שלום, יוסי סגול ופרש מרקט בחרו שלא להגיש הצעה לרכישת מגה.

בקשת קו אופ נדחתה

אתמול פנתה קו אופ ישראל לבית המשפט בבקשה להורות לנאמני מגה לאפשר לה להשתתף במכרז לרכישת מגה, מתוך רצון לקנות קבוצת סניפים. הבקשה הוגשה נוכח כוונת קבוצתו של שמחון לחלק את הרשת לאחר רכישתה. אלא ששופטת בית המשפט המחוזי בלוד עירית וינברג נוטוביץ, דחתה את הבקשה בנימוק שאין רכישת הרשת במלואה וחלוקתה לאחר מכן לחלקים, דומה להגשת הצעה לרכישת חלק מסניפי הרשת בלבד. בעקבות דחיית הבקשה, פנתה קבוצתו של שמחון לקו אופ ישראל והציעה לה להצטרף לקבוצה שגיבשה ולהגיש יחד הצעה לנאמנים. קו אופ ישראל דחתה את ההצעה ונותרה מחוץ למכרז.

צילום: יריב כץ

בתוך כך, למרות שנדחתה השבוע בקשתו לדחות את המועד האחרון להגשת הצעות לרכישת מגה ב-75 ימים, הגיש הבוקר רו"ח נבון חונה באמצעות עו"ד גיל גרון בקשה לבית המשפט המחוזי בלוד לדחות ב-45 ימים את מועד הגשת המכרז. לדבריהם, עד כה למעלה מ-100 מנהלי סניפים, סגניהם, מנהלי מחלקות ועובדי הרשת מעוניינים להשתתף ברכישת בעלות בסניפי רשת מגה, וכעת נותר להשלים את גיוס ההון הנדרש ולמצות את המו"מ, דבר המצריך את ימי ההארכה.

חונה מסר כי "בימים האחרונים קיבלנו פניות מעשרות מנהלי סניפים, סגניהם ומנהלי מחלקות שונים, לרבות עובדים מן המניין, לקבוצת הניהול, וקיווינו להספיק ולהגיש את הצעתנו היום. בשל לוח הזמנים הצפוף והעובדה כי מעורבים במהלך עשרות מנהלים ועובדים, לא הספקנו בזמן הקצוב (96 שעות) ולא ניתן היה לגייס את מלא ההון העצמי הנדרש למרות שהדבר אפשרי. אנו משוכנעים שההצעה הכספית תגובש במהלך התקופה הקרובה ולשם כך ביקשנו מבית המשפט ארכה נוספת של 45 ימים נוספים".

מנאמני מגה נמסר עם סגירת המכרז: "הוגשו מספר הצעות לרכישת רשת מגה. הנאמנים בוחנים את ההצעות ובשבוע הבא ינהלו משאים ומתנים עם המציעים הרלבנטיים. זאת, על מנת להביא את הסכם הרכישה הטוב ביותר לטובת מגה, העובדים, הספקים וכלל הנושים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות