אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הרופא המליץ לאשפז את הטייס המתאבד, אבל חשש להפר את חוקי הפרטיות בגרמניה"

"הרופא המליץ לאשפז את הטייס המתאבד, אבל חשש להפר את חוקי הפרטיות בגרמניה"

שנה לאחר שטייס המשנה אנדריאס לוביץ ריסק את טיסת ג'רמן ווינגס באלפים קובע דו"ח החקירה הסופי של הרשויות בצרפת כי ניתן היה למנוע את האירוע. על פי הדו"ח, שבועיים לפני ההתרסקות המליץ רופא לאשפז את הטייס בבית חולים פסיכיאטרי, אולם לא התריע על כך בפני הרשויות בגרמניה בשל חוקי החיסיון הרפואי הנוקשים במדינה

12.03.2016, 10:38 | שירות כלכליסט

בחודש מרץ בשנה שעברה ריסק טייס המשנה אנדריאס לוביץ טיסה של חברת ג'רמן ווינגס באלפים באירוע מחריד שגרם לזעזוע עמוק ברחבי העולם ועורר שאלות קשות שהופנו כלפי חברת האם של ג'רמן ווינגס לופטהנזה. כעת מדווחים בוול סטריט ג'ורנל כי כבר שבועיים לפני התקרית הטרגית המליץ רופא לאשפז את לוביץ בבית חולים פסיכיאטרי, אולם לא התריע על כך בפני הרשויות בשל חשש להפר את חוקי הפרטיות הנוקשים בגרמניה - כך עולה מהגרסה הרשמית של דו"ח החקירה של ההתרסקות.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות זאת, החוקרים צפויים להמליץ לרשויות התעופה לבחון מחדש את חוקי הפרטיות הן בגרמניה והן באירופה כדי שמקרים של "איום לבטיחות הציבור" יוגדרו כחשובים מספיק לביטול החיסיון הרפואי.  

מסוק מחפש אחר שרידי מטוס ג מסוק מחפש אחר שרידי מטוס ג'רמן ווינגס שהתרסק בצרפת | צילום: איי אף פי מסוק מחפש אחר שרידי מטוס ג

הדו"ח, שיפורסם ביום ראשון על ידי המשרד לביטחון התעופה האזרחית של צרפת, צפוי לכלול גם קריאה להגברת הפיקוח על טייסים של חברות תעופה מסחריות, שאובחנו בעבר כסובלים מבעיות פסיכיאטריות. הדו"ח צפוי לכלול גם המלצה לעידוד הטייסים האירופיים לדווח מרצונם על בעיות נפשיות, להשיג עזרה מקצועית ולאפשר להם להמשיך ולטוס בזמן שהם צורכים תרופות פסיכיאטריות. ההמלצות הללו נועדו לענות לביקורת שטייסים חוששים להודות בבעיות מסוג זה מחשש שייענשו.

ההתרסקות אירעה ב-24 במרץ בשנה שעברה, אז ניווט לוביץ (27) את המטוס ישירות לתוך רכס הרים מרוחק, וגרם למותם של 150 הנוסעים שהיו על המטוס. בדו"ח מצוין כי גם הרופא האישי של לוביץ, שחשש כי הוא נמצא במצב פסיכוטי, וגם הפסיכיאטר שטיפל בטייס ורשם לו תרופה פסיכיאטרית 8 ימים בלבד לפני ההתרסקות, "היו ככל הנראה מודעים" להיותו טייס, אך לא הודיעו על החששות שלהם לרשות התעופה או לסוכנות ממשלתית כלשהי, זאת מכיוון שלהערכתם אזהרה מסוג זה תפר את חוקי החיסיון הרפואי הנוקשים בגרמניה ותסכן אותם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות