אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיץ' מורידה תחזית דירוג כיל לשלילית - לא נבהלת מששינסקי צילום: עמית שעל

פיץ' מורידה תחזית דירוג כיל לשלילית - לא נבהלת מששינסקי

חברת הדירוג הבינ"ל הותירה את דירוג החוב של החברה ברמת BBB - צופה ירידה של 3%-5% במחירי האשלג והפוספטים ב-2016. "למשטר המסוי החדש של ששינסקי תהיה השפעה מוגבלת על כיל"

13.03.2016, 08:21 | מיקי גרינפלד

סוכנות הדירוג פיץ' הורידה את תחזית הדירוג של כילמיציבה לשלילית, תוך הותרת דירוג החוב של החברה ברמת BBB. כך מדווחת הבוקר (א') החברה לבורסה.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי סוכנות הדירוג, התחזית השלילית משקפת את חוסר הוודאות בדבר עמידת כיל בתחזיות שהציבה לשנת 2016. על פי פיץ', לא ברור האם  אסטרטגיית ההשקעות של כיל ו/או מדיניות הדיבידנד של החברה יספיקו על מנת לעמות בתחזיות לשנה הנוכחית.

"אנו צופים כי באשלג ובפוספטים תירשם השנה ירידה נוספת של 3%-5% ברמת המחירים, כשרמת המחירים של הכימיקלים היחודיים תהיה ללא שינוי במהך השנה.

בפיץ' טוענים כי אין סיבה לחשוש ממסקנות ועדת ששינסקי 2, שכן תהיה להן השפעה מוגבלת מאד על ביצועי כיל. "אנו מעריכים שלמשטר המסוי המחודש על משאבי טבע שקבעה ועדת ששינסקי תהיה השפעה מוגבלת על ביצועי כיל לאחר מיסוי", אומרים בחברת הדירוג.

פיץ' מנמקת את טענתה ואומרת כי "עמדתנו מבוססת על הנחותינו השמרניות בדבר תמחור האשלג והפוספטים בשנת 2016 ולאחר מכן. משמעות האופי הפרוגרסיבי של המסוי על פי ששינסקי היא שההשפעלה יכולה לגדול באופל לא פרופורציונאלי במקרה של התאוששות חזקה בתמחור הדשנים. עדיין, עלייה גדולה מהצפוי בתמחור היא חיובית ברמת ההכנסות של כיל".

פרופ פרופ' איתן ששניסקי | צילום: מיקי אלון פרופ

רק לפני שבוע נפרדו כיל והחברה לישראל מניר גלעד, שכיהן כיו"ר כיל בתפקידו האחרון בקבוצה, לצד כהונתו כמנכ"ל החברה לישראל. גלעד הוביל את כיל בהתנהלות מול משרד האוצר והממשלה בעניין חוק ששינסקי למיסוי משאבי טבע, שאושר בנובמבר האחרון בכנסת.

ההתנהלות האמורה עמדה ברקע לעזיבתו של גלעד, ביוזמתו של בעל השליטה עידן עופר. גלעד הוביל קו אגרסיבי מול האוצר ולדעת מקורבים לעופר הגישה שבה נהג היתה בין הגורמים ליחס העוין כלפיה מצד גורמים בכירים באוצר בראשם מיכל עבאדי-בויאנג'ו, החשבת הכללית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות