אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלכס ספיר מנצל הקריסה בקרדיט סוויס: רכש הלוואה של 180 מיליון דולר ב-175 מיליון דולר

אלכס ספיר מנצל הקריסה בקרדיט סוויס: רכש הלוואה של 180 מיליון דולר ב-175 מיליון דולר

הבנק השוויצרי רשם ברבעון הרביעי של 2015 הפסד של 5.8 מיליארד דולר ומנייתו איבדה למעלה מ-40% מערכה ובכדי להתמודד עם המצב החדש החליט הבנק לצמצם את החשיפה לאשראי עסקי והוציא לשוק חבילת הלוואות למכירה

13.03.2016, 13:46 | אורן פרוינד
קרדיט סוויס נמצא במצוקה. הבנק השוויצרי שבה השקיע נוחי דנקנר למעלה מ-6 מיליארד שקל רשם ברבעון הרביעי של 2015 הפסד של 5.8 מיליארד דולר ומנייתו איבדה למעלה מ-40% מערכה בחצי שנה האחרונה בבורסת ציריך. בכדי להתמודד עם המצב החדש, הבנק השוויצרי החליט לצמצם את החשיפה שלו לאשראי עסקי והוציא לשוק חבילת הלוואות של 600 מיליון דולר למכירה.

קראו עוד בכלכליסט

אחת ההלוואות הייתה בהיקף של 180 מיליון דולר שניתנה לחברה פרויקטאלית משותפת של ASSR של אלכס ספיר ורותם רוזן ושותף מקומי שמחזיקה במלון NoMo-SoHo ברחוב קרוסבי 9 בניו-יורק.

אלכס ספיר והבניין בשדרות מדיסון 11 בניו יורק אלכס ספיר והבניין בשדרות מדיסון 11 בניו יורק אלכס ספיר והבניין בשדרות מדיסון 11 בניו יורק

בעל השליטה ב-ASSR , אלכס ספיר, שמע מהבנק כי ההלוואה הזו מוצעת למכירה, והחליט לרכוש אותה בעצמו. בעקבות מצבו העגום של הבנק הרכישה בוצעה תמורת 175 מיליון דולר וכך למעשה ספיר נכנס בנעלי הבנק השווצרי כשהוא רושם במיידית רווח על הנייר של 5 מיליון דולר. תנאי ההלוואה נשארו אותו דבר.

הקשר של קרדיט סוויס ומשפחת ספיר הוא ארוך טווח. עד אוגוסט האחרון משפחת ספיר החזיקה את בניין 11 מדיסון במנהטן שמושכר עד לימים אלו למטה של קרדיס סוויס בניו יורק. באוגוסט מכרה המשפחה את הבניין לקרן הריט SL GREEN תמורת 2.6 מיליארד דולר בעסקה הגדולה ביותר בהיסטוריה לבניין בודד. משפחת ספיר רכשה את הבניין תמורת כ-700 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות